AC Schnitzer Mini Eagle

AC Schnitzer Mini Eagle

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov

Ak sa pozrieme na výkonostné parametre tak musíme uznať, že tu čarodejníci z firmy AC Schnitzer skutočne čarovali. Pôvodné stádo o veľkosti 155 kW/211 k narástlo až na 191 kW/260 k a to by aj pri nezmenenej hmotnosti predstavovalo veľmi slušný skok v dynamike vozidla. Avšak, vo firme AC Schnitzer myslia aj na túto stránku veci a tak Mini Eagle schudol 80 kg zo svojej pohotovostnej hmotnosti! A to aj vďaka kompletne prepracovanému výfuku váži len 1049 kg.

Na podporenie špičkových jazdných vlastností má toto auto nový výškovo nastaviteľný pretekársky podvozok (škoda, že neboli zverejnené detaily...) a krásne 18" kolesá Mi2 vlastného designu. Taktiež neboli zverejnený údaje o zrýchlení, bolo by zaujímavé ich porovnať so sériou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

A cena za túto vreckovú stíhačku? Nakoľko sa jedná o jediný kus na svete, ktorý navyše nie je na predaj, tak vieme povedať len jeho hodnotu. Teda tú, na ktorú si ho cenia u úpravcu: presne 62 000 €! Či je to veľa alebo málo, ťažko povedať. Len za tú cenu vás isto napadne kopec iných áut, ktoré by sa dali kúpiť...

Ale poďme na samotný okruh Hockenheimring, kde sa vám toto nadupané Mini predvedie v celej svojej kráse!