Chalani z fotoHD.sk pripravili z akcie krátke luxusné video, ktoré berie atmosféru podujatia ospalou krásou. Palec hore!
2015 PowerFest Slovakiaring

Medzi upravenými autami neboli len nové mašiny, ale aj takéto veterány.

Slovenskí šprintéri tu odštartovali drag kolotoč, podobne ako vlani, na atraktívnej cieľovej rovinke Slovakia Ringu. Prvé šprintérske preteky sezóny zaradili aj do oficiálneho kalendára Majstrovstiev SR. Krásne počasie prilákalo veľký počet jazdcov aj divákov. Dokopy bojovalo s cennými desatinami sekúnd 137 šprintérov zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Rakúska. Z toho 38 motocyklov a 99 áut. Najlepší absolútny dosiahnutý čas 6,195 s pri rýchlosti 196 km/h spomedzi áut získal na dráhe o dĺžke 1/8 míle držiteľ slovenského šprintérskeho rekordu Jozef Minárik na 900-koňovom dragstri Chevy Impala V8 biturbo. V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal rakúsky pretekár Markus Rottensteiner na preplňovanom drag špeciáli Honda, ktorý zajazdil neuveriteľný čas 5,868 s. a na 201-m trati dosiahol 201 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Na svoje si nepochybne prišli aj fanúšikovia jazdy v šmyku. Konal sa tu aj účasťou doposiaľ najväčší slovenský podnik v drifte, zaradený okrem slovenského majstrovského kalendára aj do maďarského. 1. kolo seriálu ST Drift Slovakia sľubovalo už nevídané štartové pole. Do pretekov sa registrovalo 42 jazdcov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rumunska i Poľska. Z extrémne silnej konkurencie sa napokon dostal po finálových battloch najvyššie Maďar Zsolt Grózinger na brutálnom špeciáli Nissan S14 s výkonom vyše 600 k. Na druhom mieste skončil Norbert Kováčik zo Slovenska na BMW M6 V10. Bronz si bral do Maďarska Hutter Ferenc, ktorému aj tentokrát technika v podobe Fordu Sierra V8 krásne fungovala.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Aby to v rámci PowerFestu nebolo iba o pretekaní, divákov aj tento rok čakal otvorený paddock naplnený jedinečnými vozidlami. Vzácne skvosty sa tu zišli bojovať o pohárové umiestnenia v prvom domácom kole česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning Battle 2015. Do areálu vyhradeného pre vyleštené kreácie sa zoskupilo vyše 100 áut, konalo sa moderované show&shine aj fotenie s modelkami. Nádherné dievčatá bolo ale vidieť aj pri sexi umývaní áut a nechýbali ani "Monster Girls".
 

Čerešničkou na torte festivalu konských síl bol oficiálny zraz vozidiel značky Subaru. Vo väčšine prípadov vyladené kúsky s hviezdami v znaku a nápismi WRX a STI vytvorili v depe pútavé zoskupenie a ukázali sa v exhibičných jazdách aj na šprintérskej dráhe. Staršie aj najnovšie modely Impreza tak predviedli obecenstvu na tribúne atraktívne vizuálne aj akustické divadlo.
 

Slovenská šprintérska asociácia - usporiadateľ podujatia, ďakuje všetkým aktérom a divákom za účasť a pozýva nadšencov drag racingu, amerických áut a tuning na ďalšie kolo, ktoré sa usporiada na Morave - na letisku Přerov, dňa 30. mája.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov