V Caresto ani iné ako Hot Rod nevedia. :-) Vzkriesiteľom tohto unika je obávaný konštruktér Lief Tufveson, ktorý sa môže merať s najlepšími konštruktérmi Hot Rodov na svete. Jakob nie je jeho prvý projekt. Pri jeho stavbe uplatnil rovnakú filozofiu ako aj pri jeho predošlých projetoch. Karosériu a vôbec celé auto vyrobili dvaja ľudia oddaní svojmu remeslu. Za 5 mesiacov postavili ďalšieho jednorožca.

Konštrukcia dielov karosérie prebiehala v zmysle 30tych rokov minulého storočia použitím kladiva a anglického kolesa. Všetko ručne spracované, poohýbané a tvarované hliníkové plechy. Interiér už prešiel adekvátnou kastomizáciou. Všetko boli požité jedinečné diely vyrábané, ako inak, ručne. Ako už bolo spomenuté, Jakob Hot Rod vychádza z pradeda – modelu OV4. Toho dôkazom je kompletný predok auta a aj konštrukcia Áčkových stĺpikov. Podobné je aj čelné sklo. Vymoženosti modernej doby sú ukryté pod karosériou. Karbónové šasi, preplňovaný 2.5 litrový 5valec T5 s viac ako dvojstovkou koní, alebo ultra moderné brzdy.

<p>Kreácia z pera Lief Tufvesona</p>

My v redakcii takéto projekty totálne žerieme. Nie je lepšia cesta, ako si uctiť kľúčové, dnes už legendárne modely značky. Esencia starej éry a použitie ultra modernej technológie je cesta k dosiahnutiu uznania všetkého druhu. Vedia to všetci velikáni a stavitelia Hot Rodov, filozofie, ktorá je večná a isto prežije aj ďalšie milénium. Vivat Lief a Caresto vôbec!