Mazda tento rok žiarila na Festivale rýchlosti v Goodwood. Priviezli to najlepšie čo automobilka poslala na pretekársku trať. Navyše sa im dostalo pocty, keď monument pred sídlom lorda Marcha patril práve japonskej automobilke. Okrem najslávnejšej pretekárskej Mazdy 787B, ktorá v roku 1991 vyhrala 24-hodinovku v Le Mans na skulptúru upevnili aj koncept Mazda LM55 Vision Gran Turismo.

Mazda priviezla do Goodwood tie najlepšie autá s rotačnými motormi, aká kedy postavili. Neodolal ani Valentino Rossi a prijal pozvanie automobilky skúsiť si legendárnu Mazdu 787B.

Festival však nezačali najlepšie, hneď v prvý deň rozbili jednu Mazdu 767B. Našťastie priviezli dve takéto autá a tak diváci o nič neprišli. Mazda je synonymom rotačného motora a v Goodwoode sa nenechali zahanbiť. Priniesli víťazné auto z Le Mans 1991, Mazdu 787B, potom ešte Mazdu 787, Mazdu 767B, u nás málo známu Mazdu 792P,  Tiga-Mazdu  GT286, najúspešnejšie auto zámorskej IMSA GT, Mazdu RX-7 IMSA GTO. Okrem toho uviedli na britský trh novú Mazdu MX-5.

Ja stále hovorím, že najlepší zvuk má 4-rotorový wankel. Lákadlu neodolal ani Valentino Rossi a prijal pozvanie japonskej automobilky vyskúšať si jazdu v legendárnej Mazde 787B. Nechýbal ani najznámejší driftér, ktorý jazdí s rotačnými motormi, Mad Mike. Predviedol parádnu jazdu na 4-rotorovej Mazde RX-7, ktorej hovorí Madbul.