Polestar nebude najvýkonnejším modelom v ponuke. Verzia T8 ostane na vrchole ponuky aj po príchode továrenského tuningu.

Úspech typu XC90 prekvapil aj ľudí z Volva.  Preto sa rozhodli zamerať svoje úsilie na vývoj ostrej varianty Polestar. Tú spočiatku Volvo odmietalo. Po veľkom záujme zákazníkov o bežné modely XC 90 však nakoniec manažment prehodnotil svoje rozhodnutie a projekt Polestar dostal zelenú . Podľa Michaela Fliessa, viceprezidenta Volva už Polestar na ostrejších verziách pracuje. Čítate správne. Polestar verzia nebude len jedna ale rovno prídu dve. Benzínová verzia bude stáť na základoch modelu T6. Druhá, naftová verzia bude stáť na základoch modelu D5. Obe verzie Polestar prejdú samozrejme továrenskou úpravou, dostanú väčší výkon, lepší podvozok a upravený vzhľad. 

Verzie Polestar prekvapivo nebudú najvýkonnejšími v ponuke. Na vrchole ostane model T8, teda plug-in hybrid s výkonom 400 koní. Pôvodné špekulácie o výkone 450 koní sa teda nepotvrdili. Benzínová XC90 Polestar by mohla byť napriek nižšiemu výkonu rýchlejšia, pretože zo sebou nemusí niesť váhu batérii.

Ostrá zážihová verzia nedostane šesťvalcový motor, aký poznáme z verzii S60/V60 Polestar. Ak ste totiž posledný rok nespali, tak určite viete, že všetky nové Volvá dostanú maximálne 4-valce. „Objem ničím nenahradíš“ vo Volve neplatí. Volvo ho nahradí viacstupňovým prepĺňaním. Päť, šesť a osemvalcové motory sú vo Volve minulosťou.

Volvo XC90 R-Design, ostrá verzia Polestar bude vyzerať podobne.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Štvorvalcový model T6 produkuje výkon 320 koní. Po úpravách od Polestar môžeme čakať čokoľvek v rozpätí 320 – 400 koní. Aký výkon dosiahne dieselová XC90 Polestar nevieme. Určite to bude viac ako výkon 225 koní, ktorý produkuje štvorvalec v modely D5.

XC90 so zvýšeným výkonom bude potrebovať lepší podvozok. Inžinieri Polestar znížia krútenie karosérie a inštalujú adaptívne tlmiče Ohlins. O spomaľovanie sa postarajú väčšie brzdy Brembo. Dizajnéri doprajú verziám Polestar vylepšený vzhľad, ktorý bude vychádzať z paketu R – Design. Očakávať môžeme typickú farbu pre Polestar s názvom rebel blue.

Verzie Polestar očakávame v predaji najskôr v roku 2016. Bežné modely začne Volvo doručovať zákazníkom až v priebehu tohto leta. Aj preto je 16 000 predaných kusov viac než obdivuhodné. Hybridný model T8 dorazí v neskôr v tomto roku.

Zdroj: autoexpress