Budúci víkend sa na SlovakiaRingu už 6x koná najtradičnejšie domáce podujatie - Veľká Cena SR. Účasť na pretekoch budú mať aj zahraniční jazdci a nepochybne aj diváci. Na programe je totiž niekoľko rôznych seriálov pretekov: šprintové preteky, hodinová vytrvalosť, sprievodné seriáli a celkovo nabitý program. Stredoeurópska špička s cestovnými, GT vozidlami a formulami sa pobije o pohár ESET, body do MSR a prestížnu FIA CEZ Trophy.

Najsilnejšie vozidlá GT3 uvidíme v rukách našich špičkových jazdcov ako Štefan Rosina (BMW Alpina GT3), alebo Miro Konôpka (Saleen S7 a Porsche GT3 Cup S). Popri nich sa o najvyššie priečky pobijú ďalší jazdci na vozidlách Porsche či Ferrari. Vozidlá najvyššej kategórie D4+2000 uvidíme okrem voľných tréningov a kvalifikácií aj v dvojici šprintových pretekov a jedných vytrvalostných. Medzi našimi legendami nebude chýbať ani Julo Konček (Vauxhall Vectra) spolu s ďalšími, a to v divízii D4 do dvoch litrov objemu motora. Nabitý víkendový program určený tradične pre celé rodiny doplnia aj vyrovnané a napínavé "pohárové" seriály ESET TWC, Swift Cup Europe, RCM Cup a, samozrejme, monoposty divízie D2 a D3. V neposlednom rade sa na trati SLOVAKIA RINGU ukáže aj náš formulový pretekár Richard Gonda, jazdiaci v súčasnosti v seriáli Renault Sport Trophy.

 

Vyvrcholením nedeľného programu budú exhibičné jazdy, kedy sa po prvýkrát na slovenskom okruhu predvedie aj originál monopost Formuly 1! Bude ním monopost Toro Rosso STR1 rakúskeho tímu Top Speed s motorom Cosworth V10 z roku 2006. Výnimočnosť tohto stroja spočíva najmä v jedinečnom zvuku vyše 900-koňového vysokootáčkového desaťvalcového motora z čias, kedy Formula 1 dosahovala historicky najvyššie rýchlosti (vyše 370 km/h). Monopost bude pilotovať skúsený rakúsky pretekár Ingo Gerstl (víťaz seriálov BOSS GP a EuroBOSS, bývalý testovací jazdec F1 a tréner niekoľkých pilotov F1).

GRATULUJEME:

  1. Tomáš Babič, Košice
  2. Ján Letanovský, Spišská Nová Ves
  3. Zuzana Gážiková, Valaská Belá
  4. Vinetu Kozlowski, Stropkov
  5. Martin Skalický, Bojničky
  6. Matej Bohinsky, Poprad
  7. Branislav GOGA, Bratislava

Do súťaže sa zapojilo 46 . Vyžrebovaných sme kontaktovali e-mailom.