Malý Ford EcoSport s nasrdeným výrazom výrazne modernizovali. Nejde len o dizajnové zmeny, inováciami prešla aj technika pod kabátom. Automobilka hovorí o lepších jazdných vlastnostiach, vyššej celkovej kvalite, spoľahlivosti a patričnom komforte. Navyše, v type debutuje nový vznetový motor 1,5 l EcoBlue! Inovovaný EcoSport je v predaji, niektoré verzie prídu v 2. polovici 2018.

EcoSport už aj v „ST-Line“ výbave

Keďže EcoSport zamerali najmä na mladých ľudí v mestských a prímestských oblastiach, ponúka vysokú mieru individualizácie a modernú výbavu (systém konektivity SYNC3). Nechýbajú napr. kontrastné farby strechy a Ford ponúkne aj športovú prikorenenú verziu ST-Line po vzore väčších a silných modelov z dielne ST. Športový a dynamický akcent podtrhujú 17- a 18-palcové disky s novým dizajnom.

„Spoločnosť Ford predala v Európe viac ako 166 000 kompaktných SUV EcoSport od roku 2014, kedy sme typ v tomto regióne prvý raz uviedli na trh. Minulý rok stúpol predaj o 40 percent,“ uvádza Steven Armstrong, viceprezident skupiny a prezident spoločnosti Ford Motor Company pre Európu, Blízky východ a Áziu. „Nový Ford EcoSport ponúka zákazníkom viac štýlu, pohodlia, jazdnej dynamiky a možností individualizácie. Teda funkcie robustného SUV v spojení s praktickým mestským automobilom.“

Cenník novinky. Zdroj: Ford

Nový naftiak 1,5 l EcoBlue v premiére

V malom mestskom SUV si môžete po prvýkrát užiť aj inteligentný pohon 4x4. Tandem s novým dízlom 1,5 l 125 koňmi a 300 Nm tvorí univerzálny recept na každodenné použitie či už na spevnených cestách alebo v miernom teréne. Pohon všetkých kolies aktívne prerozdeľuje krútiaci moment motora medzi predné a zadné kolesá v pomere 50:50. Štvorvalcový agregát EcoBlue disponuje pokrokovými technológiami pre nízku spotrebu paliva a relatívne vysoký výkon, napr. nízkotlakovú recirkulácia výfukových plynov s chladením voda-vzduch, integrované zberné sacie potrubie a vstrekovanie common rail s vysokým tlakom pre tichší chod a presnejšie rozprášenie nafty vo valci. Ford hovorí o mimoriadne nízkej spotrebe paliva v praxi a kultivovanosti. 

1,5 l EcoBlue

Motor začnú ponúkať v druhej polovici r. 2018. K dispozícii je aj vznetový 1,5 TDCI s výkonom 100 koní a benzínový overený 1,0 l trojvalec EcoBoost vo verzii so 125 a 140 koňmi. Neskôr pribudne jeho 100-koňový variant. Prevodovky sú výhradne 6-stupňové, a to manuálna aj automatická. Z mechanických častí Ford upravil aj podvozok. Má tak špeciálne spĺňať nároky európskych zákazníkov.

Inovácie zamerali aj na interiér. Ten dostal kvalitnejšie plasty, príťažlivejšiu architektúru palubnej dosky a na želanie 8-palcový centrálny displej. Praktikov poteší nastaviteľná podlaha kufra, komfortu pridáva vyhrievaný volant. Podľa umiestnenia podlahy môže mať batožinový priestor objem až 334 litrov.

Ford EcoSport pre Európu vyrábajú v rumunskom meste Craiova. Automobilka do fabriky investovala 200 mil. eur a aj to má zabezpečiť výrazne zvýšenú celkovú kvalitu. Trend SUV je stále v kurze, po typoch Edge, Kuga a EcoSport začnú v Európe v r. 2018 predávať aj nový crossover Fiesta Active.

Zdroj a foto: Ford

EURÓPSKY FORD MUSTANG V8 DOSTANE VIAC KONÍ

EURÓPSKY FORD MUSTANG V8 DOSTANE VIAC KONÍ

Ford ukáže na autosalóne vo Frankfurte európsku verziu Mustanga modelového roka 2018. Úpravy pripravili pre Ford Mustang V8 ...

11. 09. 2017
FORD PUMA JE ROZTOMILÉ KUPÉ NA OKRESKY

FORD PUMA JE ROZTOMILÉ KUPÉ NA OKRESKY

Hľadáte lacné malé kupé na vzplanutie vašich jazdeckých chúťok? Voľbou môže byť práve splašený Ford Puma. Aj keď ...

18. 08. 2017