V čase, keď ostatní chlapci ešte len snívajú o tom, ako stať sa pretekárom, behajúc okolo domu a napodobňujúc hluk motora, alebo len skúšajú motokáru, 10-ročný Patrick Schober už sedel a jazdil v skutočnej pretekárskej formule. Tréning robí majstra a Patrick Schober má vysoké ciele.

 

Patrick Schober má len 10 rokov a jazdí motokáry. To robí viac chlapcov v jeho veku, ale Patrick si už vyskúšal formulu Koenig. Stal sa tak najmladším Slovákom, ktorý jazdil na formule!

Celá akcia bola samozrejme dôkladne pripravená, aby sa nikomu nemohlo nič stať. Patrick, predtým ako si vôbec sadol do formule usilovne trénoval na bežnom vozidle, kde si osvojil prácu so spojkou a radením rýchlostí. Plyn a brzda nerobili problém, keďže tieto pedále sú v motokárach. S tréningom mu pomáhal jeho otec – Peter Schober, Majster Slovenska a Majster Rakúska 2014 a svojho času tiež formulový pretekár.

Patrick doteraz jazdel len v motokárach, prišiel čas nasadnúť do formuly

Vozidlo použité na túto výnimočnú akciu bola pretekárska formula Koenig, čiže žiadna hračka. Tieto formule jazdili v Nemecku populárnu formulový seriál, kde začínal dokonca Michael Schumacher, ktorý ho aj vyhral. Naša formula je jeden z posledných modelov s iným motorom, je modernejšia ako tá, v ktorej jazdil 7 násobný majster sveta. Formula Koenig ešte nemá sekvenčné radenie, ale bežné H-čkové radenie a ešte k tomu bez synchronizácie, takže tu Patrick využil skúsenosť z jazdy na bežnom vozidle. Patrick nielenže odštartoval na formule ako skúsený pretekár, čo sa podarí málokomu na prvý krát, ale aj bez problémov odjazdil niekoľko kôl na letiskovom okruhu v Senici.

Patrick jazdil s formulou Koenig na letisku v Senici

Celú akciu riadil skúsený tím Procar Motorsport, ktorý prenajíma formulové monoposty pretekárom, ale aj všetkým ostatným, ktorí si chcú splniť sen a pilotovať formulu, či iné pretekárske vozidlo z našej garáže. Vo vozovom parku nášho tímu sa nachádzajú nielen 4 formule Koenig, ale aj formula Renault so sekvenčným radením, Porsche GT3, Mustang GT, či najnovšie aj pretekárska verzia KTM X-BOW.

Patrickovi sa jazda vo formule Koenig páčila

Čo plánuje Patrick do budúcna?

Celá koncentrácia tímu ide teraz na motokárové jazdenie, kde sa musí Patrick ešte čo to naučiť, aby z neho do budúcna vyrástol dobrý jazdec. Na budúci rok čaká Patricka prechod do Rotax Mini Max série, čiže prejde do vyššej kategórie motokár. Patrick bude takisto naďalej trénovať vo formule Koenig a dúfame, že tento náskok využije, keď o 4 roky bude môcť aj on jazdiť oficiálne preteky. Všetci vieme, že motoršport je aj o financiách a preto kto chce už teraz podporiť mladého talentovaného jazdca, tak má príležitosť to spraviť, pretože Patrick vie už vo svojich 10tich rokov, ako pilotovať formulu.

Zdroj: tlačová správa