Ford vyvíja systém, ktorý dokáže zaparkovať do veľmi úzkych priestorov.

Niektorí ľudia majú asi slepotu na čiary alebo ich rovno ignorujú. Dôsledkom toho vznikajú úzke parkovacie miesta, kde je ťažké zaparkovať. Ford si to uvedomuje a prináša jednoduchý systém, ktorý zaparkuje za vás. Stačí, keď auto postavíte pred medzeru, vystúpite a stlačíte tlačidlo na diaľkovom ovládaní. Systém urobí všetko za vás. Na využitie automatického parkovania potrebujete mať auto s automatickou prevodovkou. Inovatívne parkovanie môže pomôcť aj v situáciách, keď si nájdete vaše auto obkľúčené zo všetkých strán. V takomto prípade ho môžete pohodlne vyparkovať a nastúpiť.


Ak máte diaľkové ovládanie od auta, ktoré umožňuje automatické parkovanie, pamätajte aj na okolo stojace vozidlá. Aj do nich sa musia majitelia nejako dostať. Stále tu však bude existovať riziko, že nešikovný vodič vedľajšieho vozidla vám poškriabe alebo poškodí lak.


Ak ste o podobnom systéme na parkovanie počuli, tak sa nemýlite. BMW prišlo s „diaľkovým parkovaním“ pri predstavení nového radu 7 a Mercedes bude nasledovať s novou triedou E. Kedy začne ponúkať Ford diaľkové ovládanie s možnosťou parkovania, je neznáme.

Zdroj: youtube.com/fordeurope