Fernanda Alonsa neuvidíme na Veľkej Cene Monaka. Po strašných výkonoch, ktoré v F1 momentálne predvádza Honda, sa rozhodol, že bude radšej štartovať na legendárnych pretekoch Indy 500. Dostal požehnanie aj od McLarenu a všetok svoj voľný čas mimo F1 venoval príprave. Prešiel kompletným nováčikovským programom a prilákal množstvo fanúšikov.

Fernando Alonso je špičkový pilot, dokázal to aj v kvalifikácii na legendárne preteky Indy 500, kde s priemernou rýchlosťou 231,3 mph (372,241 km/h) vybojoval 5. miesto, čo je na prvý pokus výborné.

Alonso je pilot extra triedy a v aute, ktoré pre neho pripravil špičkový tím Andretti Autosport, ukázal svoju rýchlosť. Na ovále naberal nové skúsenosti a snažil sa využiť aj to, čo pozná z F1. Počas Fast Friday dokonca obsadil vynikajúce 4. miesto. Cez víkend Fernanda čakali dve kolá kvalifikácie, mohli sme tušiť, že pomalý veru nebude.

Zaujímavosťou je, že pri kvalifikácii na Indy sa neberie do úvahy najlepší čas kola, ale priemerná rýchlosť, ktorú pretekár dosiahol počas 4 kôl. V sobotnej prvej kvalifikácii Alonso dosiahol rýchlosť 230,034 mph (370,204 km/h), čo mu stačilo na 7. miesto a postup medzi 9 najrýchlejších, ktorí sa v nedeľu pobili o pole position. S Indy 500 sa počas soboty rozlúčil Sebastien Bourdais, ktorého sme v minulosti mohli vidieť aj v F1. V druhej zákrute škaredo havaroval a museli ho previezť do nemocnice. Bourdais to našťastie prežil, má za sebou už aj operáciu, no do kokpitu tak skoro nesadne a sezóna pre neho skončila.

V nedeľu sa rozhodovalo o konečnom postavení na štarte Indy 500. Alonso ukázal rýchlosť aj teraz, ako prvý prekonal magickú hranicu 231 mph (371,758 km/h) a nejaký čas sa držal na čele s priemernou rýchlosťou 231,300 mph (372,241 km/h). Nestačilo to síce na pole position, Fernando nakoniec skončil piaty, ako najrýchlejší nováčik v štartovom poli. To je na prvú účasť v Indy 500 zatiaľ veľmi dobrý výsledok. Uvidíme ako sa mu bude dariť v pretekoch 28. mája 2017.

FERNANDO ALONSO VYMENÍ GP MONAKA ZA INDY 500

FERNANDO ALONSO VYMENÍ GP MONAKA ZA INDY 500

Fernando Alonso išiel do McLarenu s nádejou, že ich opätovné spojenie s Hondou bude základ úspechu. Videl tu potenciál, ...

05. 05.
RIŠO GONDA BY MOHOL BYŤ PRVÝ SLOVÁK V INDY LIGHTS

RIŠO GONDA BY MOHOL BYŤ PRVÝ SLOVÁK V ...

Slovenské eso v motošporte, Richard Gonda, v slávnom tíme Andretti Autosport na testovacích jazdách v americkom ...

23. 10. 2016