Každá značka má svojich odporcov. Nezáleží na tom či je talianska, francúzska, nemecká, americká alebo iná. Britská poisťovňa Warranty Direct pri príležitosti Halloweenu zostavila imaginárne auto hrôzy v oblasti spoľahlivosti. Na jeho vznik použila to najhoršie od všetkých automobilových výrobcov. Ak čakáte, že vzniklo francúzske auto s talianskou elektrikou, tak sa mýlite. Výtvor mimochodom dostal názov Horrific 40RR0R.

Najmenej spoľahlivý motor je podľa Warrant Direct z GB zbožnovaná a viackrát ocenená V10 z BMW M5 E60 s označením S85B50.

Začnime rovno tým najpodstatnejším, motorom. Halloweenske auto poháňa agregát z BMW M5 (2004 - 2011). V tomto prípade poisťovňa myslí päťlitrový desaťvalec s označením S85B50. S touto pohonnou jednotkou chodí do servisu každý rok 1/4 majiteľov.

 

Audi do konštrukcie hrôzostrašného špeciálu prispelo podvozkom z RS6 (2002 - 2011). S nápravou alebo zavesením putuje ročne do servisu až 40 % majiteľov! Nemeckú svätú trojicu uzatvára Mercedes triedy R, ktorého elektrika je natoľko zlá, že patrí do Horrificu. S elektrickými súčasťami vozidla majú ročne problémy 3 kusy z 10.

Najhoršia elektrika patrí Mercedesu triedy R.

Horrific 40RR04 obsahuje tie najnespoľahlivejšie komponenty z najnespôľahlivevších. S týmto autom by ste chodili do servisu 5 krát častejšie, ako je s priemerným autom.

Prevodovka pomerne výkonného, no nespoľahlivého vozidla prichádza spoza oceánu. Jej darcom je Jeep Grand Cherokee. S touto súčiastkou musí ročne riešiť problémy desatina majiteľov. Z rovnakej krajiny pochádza aj riadenie, ktoré využíva Chrysler 300C.

 

Ak ste si však mysleli, že v tomto výbere chýba talianske auto, tak sa opäť mýlite. Dizajn Fiatu Multipla síce nemôžeme považovať za poruchu, no jeho problémy s brzdami už áno. Servis s týmto komponentom ročne navštívi štvrtina týchto Fiatov. Do výberu sa síce nedostal žiadny Francúz, no česť južnej Európy ešte háji Seat. Alhambra má od roku 1996 problémy s klimatizáciou. Ročne zradí asi jedného majiteľa z desiatich.

Dizajn sa síce nehodnotí, no Multipla sa sem dostala so svojimi brzdami.

Nespoľahlivý automobil vznikol z údajov indexu spoľahlivosti, v ktorom poisťovňa zohľadňuje priemerné náklady na opravu, počet porúch, vek a množstvo najazdených kilometrov. Štatistiky obsahujú 50 tisíc záznamov. Horiffic 40RR0R by získal 500 bodov. Čím nižšie číslo, tým lepšie. Vozidlá v priemere dosahujú 100 bodov. Halloweenske monštrum je teda 5 krát nespoľahlivejšie.

 

Už v minulosti vzniklo podobný prototyp nespoľahlivého auta. Volal sa Monster Mk1. Motor pochádzal od MG, elektronika z Renaultu Mégane a podvozok z BMW M3. Klímu opäť dodávala Alhambra.

 

Zdroj: telegraph.co.uk

Prečítajte si aj: Nemci v spoľahlivosti motorov nehrajú prím ako by sme možno mysleli

S riadením má problémy Chrysler.