Toľko čo si svet stihol zvyknúť, že Paul Walker - jeden z najznámejších súčasných hercov v teritóriu automobilových filmov už žiaden nový nenatočí (s výnimkou dokončenia Fast and Furious 7) dostali sme ranu na solár v podobe nešťastnej lyžiarskej nehody Michaela Schumachera. Zvírený prach ohľadne amerického herca sa celkom rýchlo usadil.

 

 

 

Ja ho teraz znova trochu zvýrim informáciou o tom, že chalani v Porsche Carrera GT svoj krátky výlet v žiadnom prípade nemôžu nazvať jazdou na spotrebu. Z rozsahu poškodenia auta, jeho vznietenia a celkovej situácie bolo celkom zrejmé, že náraz sa udial vo vysokej rýchlosti. No viaceré snezácie chtivé médiá, či presnejšie jednotlivci v nich boli prirýchlo ochotní podozrievať, či dokonca obviňovať z nehody jeden z najlepších superšportov sveta. 

Do USA pred časom aj kvôli týmto obvineniam vycestovali špecialisti od Porsche, aby prezreli a posúdili možnú mieru zavinenia nehody superšportom. Prudko medializovaná tragédia totiž vrhala na renomovaného výrobcu zlé svetlo. Keďže dobré meno sa buduje tvrdo a ťažko celé roky a stratiť sa dá za jeden deň, je nadštandarndný záujem zástupcov automobilky pochopiteľný. Podľa správy Los Angelskej pitevne, ktorú publikovali v The Hollywood Reporteri šlo Porsche Carrera GT v čase keď nad ním pre stále neznáme príčiny vodič Roger Rodas stratil kontrolu bola jeho rýchlosť vyše 100 mph, teda vyše 160 km/h.

 

Po strate kontroly nad športiakom sa ten dostal do pretáčavého šmyku, narazil na obrubník, ktorý ho vyhodil do stromu a lampy. Následne sa auto otočilo o 180°, narazilo do ďalšieho stromu a vybuchlo v plamene. Ani Walker ani Rodas neboli pod vplyvom žiadnych omamných látok, či alkoholu. To dokázala toxikologická správa pitevne v L.A. Samostatný report v rovnakých novinách potvdzuje, že James Wan (režisér) a Chris Morgan (scenár) sa spolu s Universal Studios dohodli na dokončení 7. dielu FaF tak, že postavu Briana O'Connora z filmu dejovou líniou vyčlenia. Neplánujú však o ňom tvrdiť, prípadne ho vo filme zabiť, či označiť za mŕtveho. Ako nedávno oznámil na svojej webstránke Vin Diesel, premiéru filmu posunuli takmer o rok z pôvodne plánovaného júla 2014 na apríl 2015. Ľudia v Universal Studios veria, že týmto rozhodnutím sa im podarí udržať doposiaľ komerčne mimoriadne úspešnú sériu pri živote aj naďalej...