Podľa nových plánov spoločnosti Tesla Motors dostanú majitelia elektromobilov značky príležitosť prejsť Európu na uhlopriečku. To znamená z Tureckého Istanbulu do Londýna, alebo Edinburgu, Lisabonu, alebo dokonca do takmer horného kúta Nórska do mesta Harstad. To všetko zadarmo a už v priebehu budúceho roka! Mladá revolučná automobilka v najbližšom pláne rozvoja budovania supernabíjačiek v Európe predbežne počíta aj s dvoma nabíjačkami na Slovensku. To je skvelá správa. Napríklad v Maďarsku či Portugalsku sa zatiaľ počíta len s jednou stanicou a Česko či Poľsko majú na mape predbežne po dve červené bodky. SR je v pláne aj vďaka dlhodobej osobnej zaangažovanosti a vytrvalej komunikácii prvého majiteľa Tesla Model S na Slovensku Juraja Medeka. Vďaka nemu sme priniesli jedinečný videotest Tesla Model S P85+. Tieto správy iste veľmi tešia súčasných len 8 majiteľov Modelu S u nás. No je jasné, že vďaka nabíjačkam, ktoré dokážu nabiť batérie na 80% v priebehu asi polhodiny (na cca 320 km dojazd) sa pre toto jedinečné auto rozhodne viac záujemcov. A nie len to, pretože budúci rok sa má do predaja dostať SUV Model X a o rok neskôr aj Model E, alebo III ako auto strednej triedy predbežne volajú.

Aktuálne neexistuje rýchlejší spôsob ako nabiť elektromobil než ten od Tesly.

Presné miesta superchargerov na Slovensku ešte nie sú známe, predbežne sú v hre lokalita pri Trnave a Rožňave. Ešte tento rok majú Slovensko navštíviť zástupcovia tzv. Supercharger tímu, ktorí prehodnotia a zvážia vhodnosť miest postavenia bezplatných supernabíjačiek. Ich umiestnenie v EU a výstavbu musia schváliť ľudia na najvyšších pozíciách vrátane Elona Muska a hlavných akcionárov. Najbližšia sa aktuálne nachádza vo Viedni. Priložená mapa zobrazuje plan pokryť niekoľkými supernabíjačkami Tesla Motors stred a juhovýchod Európy. Bezplatná cesta na dovolenku do Chorvátska zďaleka nebude jedinou výhodu. Zadarmo už od ubudúceho roka bude možné prejsť celú západnú Európu. 

Stanice Supercharger stavia Tesla postupne a strategicky tak, aby vozidlá Model S mali čo najväčší dojazd. Samostatne auto prejde vyše 400 kilometrov, prešla z Košíc do Bratislavy. No najväčšou výhodou je, že tieto nabíjačky budú pre majiteľov Tesla navždy zadarmo. K septembru 2014 má Tesla Motors v Európe 58 supernabíjačiek.

Tesla Motors stavia viacero druhov supernabíjacích staníc. Od jednoduchých s jednou prípojkou pod holým nebom až po kompletný set viacerých prípojok spolu s prístreškom.