Pomerne nová a zatiaľ vo všeobecnosti skôr neznáma automobilka Faraday Future predstaví na tohtoročnej výstave CES v Las Vegas predprodukčný prototyp svojho prvého auta určeného pre verejnosť. Zaujímavosťou je, že hoci ešte neukázala ani interiér auta, spustila už systém objednávok. Fanúšikovia výkonných elektromobilov si tak môžu objednať auto, ktoré firma zažne podľa posledných plánov vyrábať na jar 2018.

Nuž a podľa automobilky je o typ pomenovaný FF91 naozaj veľký záujem. Firma totiž tvrdí, že už má 64 124 objednávok. Mohlo by sa teda zdať, že nový elektromobil vyvolá podobný ošiaľ ako Tesla Model 3, ktorú si za prvé dva týždne objednalo 400 000 ľudí. Je tu však niekoľko rozdielov. Hoci Tesla Model 3 v čase predstavenia ešte zďaleka nebola dokončená, ľudia Tesle dôverujú, pretože ich autá už roky reálne jazdia a presviedčajú ľudí, že elektromobily by mohli za niečo stáť. Elon Musk so svojou charizmou, víziami a produktmi navyše oslovil mnoho ľudí a vytvoril bohatú základňu fanúšikov. Tí sú veľmi presvedčení a lojálni, čo znamená, že ak si raz kúpia Teslu, sú ochotní ju vymeniť iba za novší model. Nuž a Model 3 dáva možnosť vlastniť elektromobil tejto značky širšej skupine ľudí, keďže je cenovo dostupnejší. Toto všetko však Faraday Future chýba. Značka síce má víziu, no nemá takého silného lídra, ktorý by ju dokázal tlmočiť ľuďom. Prečo by teda auto od firmy, ktorá ešte nikdy nedodala ani jedno vozidlo žiadnemu zákazníkovi na svete vyvolalo taký záujem?

Rozdiel je v systéme rezervácii. Zatiaľ čo záujemcovia o Model 3 musia zložiť vratnú zálohu 1000 € / 1000 $, v prípade Faraday Future je to inak. Prvé informácie síce hovorili, že záujemcovia musia zložiť vratnú zálohu 5 000 $, no nie je to úplne tak. Túto sumu musia zaplatiť iba tí, ktorí majú záujem o prioritnú rezerváciu. Na stránke výrobcu, však môžu ľudia urobiť aj rezerváciu bez priority a tá je úplne zadarmo. Nuž a rovnaký užívateľ si môže rezervovať viac vozidiel. Zatiaľ je ale možné urobiť rezerváciu iba z USA, Kanady a Číny. Lenže aj záloha za prioritnú rezerváciu je vratná, čo znamená, že si to potenciálny zákazník ešte môže rozmyslieť. Takže ani rezervácia zdarma zrejme nebude nijak zvlášť záväzná. Záujem o FF91 je tak zatiaľ iba orientačný.

FARADAY FUTURE MÁ AŽ 1050 KOŇOVÝ ELEKTROMOBIL! UŽ BERIE OBJEDNÁVKY

FARADAY FUTURE MÁ AŽ 1050 KOŇOVÝ ...

Značka Faraday Future už koncom roka 2015 avizovala sériový elektromobil s lepšími parametrami ako Tesla. Na minuloročnej ...

05. 01. 2017
TESLA MÁ UŽ TAKMER 400 000 REZERVÁCIÍ NA MODEL 3

TESLA MÁ UŽ TAKMER 400 000 REZERVÁCIÍ NA ...

Tesla trafila s Modelom 3 do čierneho. O auto je obrovský záujem, ešte pred oficiálnym predstavením stáli ľudia v ...

16. 04. 2016