Bývalý šéf dizajnér Aston Martinu a zakladateľ Fisker Automotive, Henrik Fisker podáva na svojho starého zamestnávateľa žalobu. Nevraživosť medzi Fiskerom a britskou automobilkou sa stupňuje. Dôvodom je, že pripravovaný superšport Fisker Force 1 sa nápadne podobá na model Aston Martin DB10, na ktorom jazdil James Bond vo filme Spectre. Toto obvinenie je založené len na skiciach superšportu Force1. Reálne auto Briti ešte nevideli, ale ani to im nebránilo poslať Fiskerovi „výhražný list“. Aston Martin nechce aby Fisker odhalil nový superšport na autosalóne v Detroite.

 

Fisker v minulosti navrhol pre Britov autá ako DB9 a V8 Vantage. Dnes ho obviňujú, že kopíruje ich dizajn.

Rozdiely medzi dizajnom Force 1 a DB10.

Henrik Fisker na list reagoval, podal na britskú firmu žalobu za vydieranie a nárokuje si ujmu vo výške 100 miliónov dolárov. Dizajn Force 1 je podľa neho kompletne odlišný od akéhokoľvek vozidla Aston Martin vrátane DB10. Fiskerov právnik porovnáva dizajn oboch áut a zvýraznil rozdiely, ktoré vidno na priloženom obrázku.


„Aston Martin sa ma snaží zastrašiť, podopierať vlastnú krachujúcu spoločnosť a maskovať finančný a produktový nedostatok. Odmietam aby ma vydierali a to je dôvod pre dnešnú žalobu,“ hovorí Henrik Fisker. Aston Martin zjavne zaslaním výhražného listu prestrelil.


Fisker v minulosti navrhol pre Britov autá ako DB9 a Vantage V8. Dnes ho obviňujú, že kopíruje ich dizajn.


Zdroj: motor1
 

Na prvý pohľad je dizajn Force 1 a DB10 podobný, ešte však nepoznáme výslednú podobu Fiskerovho nového superšportu.