Infinity prichádza s konceptom QX Sport Inspiration, ktorý naznačuje, ako by mohla vyzerať budúca generácia Infinity QX70. Podobne ako ostatné koncepty, aj tento obdarili dlhou kapotou, svalnatým zovňajškom a zvažujúcou sa strechou, vďaka ktorej má auto siluetu pripomínajúcu kupé. Aj tu nájdeme prvky použité napríklad v koncepte Infiniti Q60 alebo Infiniti QX30, ako sú ľudskými očami inšpirované svetlá a C-stĺpik v tvare polmesiaca.

Budúcnosť stredne veľkých SUV v podaní Infiniti sa volá QX Sport Inspiration

Infinity chce expandovať v segmente stredne veľkých SUV, ich zbraňou môže byť QX Sport Inspiration.

Francois Bancon, viceprezident pre produktovú stratégiu, hovorí: „QX Sport Inspiration prichádza v čase, kedy chce Infiniti expandovať do nových a populárnych segmentov. Navrhli sme koncept, ktorý má potenciál na výrobu a QX Sport Inspiration ponúka víziu, ako by mohlo Infiniti priniesť niečo zaujímavé a nové do segmentu stredne veľkých SUV.“

Koncept Infiniti QX Sport Inspiration má svetlú výšku 231 mm, je dlhý 4600 mm, široký 1900 mm a vysoký 1648 mm. Na dizajne sa podieľali hneď štyri štúdiá Infiniti, japonské, čínske, anglické i americké. Piate dvere vytvarovali tak, aby auto nemalo siluetu klasického SUV ale skôr kupé. Maskou chladiča nadviazali na LED svetlá a tvár auta doplnili vertikálnymi náduchmi. Namiesto klasických spätných zrkadiel použili kamery. V zadnej časti do difúzora integrovali dve koncovky výfukov a zadné LED svetlá navrhli podobnom duchu ako predné.

Kontrast tmavej a svetlej kože vyzerá výborne

Infiniti QX Sport Inspiration pojme 5 člennú posádku. Displej na palubnej doske zľahka natočili na vodiča i ovládacie prvky na stredovej konzole nasmerovali rovnako. Interiér sa nesie v znamení dvoch farieb. Ako základ použili tmavú kožu, ktorú doplnili bielym variantom a všetko zošili striebornou niťou. Nechýbajú ani laserom vyrezávané logá Infiniti. Minimalistické ovládače, ako napríklad ovládanie klimatizácie priamo vo výduchoch tak na zámerne, aby umocnili priestor zameraný na vodiča. Volič na stredovej konzole umožní vybrať si jeden z jazdných režimov a ak chce vodič radiť sám, urobí tak pádlami pod volantom.

Interiér prešili striebornou niťou

INFINITI MIERI S Q60 PROTI BMW M4

INFINITI MIERI S Q60 PROTI BMW M4

Vyzerá to tak, že Japoncom sa zapáčilo odkrajovanie z prémiového koláča. Len pred nedávnom sme vám predstavili Lexus GS ...

19. 01. 2015
INFINITI MÁ KONCEPT PRÉMIOVÉHO CROSSOVERU! AKO ĎALEKO JE OD VÝROBY?

INFINITI MÁ KONCEPT PRÉMIOVÉHO ...

Infiniti ide do neznámych oblastí. Na autosalóne v Ženeve predstavila luxusná odnož značky Nissan nový koncept ...

03. 03. 2015