Ferrari je vďačná značka, ktorú by chcela mať doma väčšina fanúšikov rýchlych áut. Nie vždy však majú dosť peňazí, aby si svoj sen splnili, alebo, v horšom prípade, je veľmi veľký problém vôbec vysnívané auto niekde nájsť na predaj. Niekto sa uspokojí s nesplneným snom, no niekto sa rozhodne buď kúpiť, alebo vytvoriť repliku. Na TopSpeede sme už predstavili niekoľko pokusov o vytvorenie vlastného Ferrari. Iste si pamätáte na nie príliš vydarené Ferrari Enzo postavené na Ferrari F430, nie oveľa lepšie Ferrari 250 GTO, kde bola donorom Mazda MX-5, či krásne Ferrari 250 GTO, ktoré si postavil chlapík na farme.

Vyzerá ako Ferrari California, ale nie je to Ferrari California. Toto je replika postavená na Mercedese SL 500 pomocou kitu od DNA West Coast.

Čo by ste povedali na repliku Ferrari California? A teraz nemyslím roadster zo 60-tych rokov, ale jeho modernú interpretáciu, ktorú automobilka vyrábala od roku 2008. Auto je takmer na nerozoznanie o originálu a iba trénované oko si všimne niektoré malé odlišnosti v tvare karosérie. Potom ale nastúpite a dostanete facku. Nesedíte vo Ferrari ale v Mercedese. Môžete mať na volante čierneho koňa a na priehradke nápis California, toto jednoducho Ferrari California nie je. Repliku postavili pomocou kitu od DNA West Coast a ako základ použili piatu generáciu Mercedesu SL 500 (R230). Pod kapotou teda namiesto 4,3 litrového V8 Ferrari s výkonom 338 kW hučí 5,0 litrový V8 Mercedes s výkonom 225 kW.

Replika Ferrari California od DNA West Coast je takmer na nerozoznanie od originálu

Auto je momentálne na predaj na eBay UK a majiteľ za neho chce 39 950 libier, čo je približne 55 200 eur. Pre porovnanie skutočné Ferrari California na britskom eBay začína na cene 90 000 libier (asi 123 000 eur).