Spoločnosť Alfa Romeo ohlásila, že na blížiaci sa ženevský autosalón prinesie nový koncept. Správa prišla z ničoho nič, automobilka nás na to nepripravila. Neexistovali žiadne správy o tom, že v talianskych štúdiách vzniká nová Alfa. To však vôbec nevadí, pretože novinka mňa osobne príjemne prekvapila. Ostáva však zahalená rúškom tajomstva.

Všetko čo o nej vieme je, že vznikla za pomoci študentov. Áno, na vzniku tohto konceptu pracovali študenti Európskeho inštitútu dizajnu (IED) v Turíne. Neboli však v tom sami. Pomáhalo im Alfa Romeo Style Center. Automobilka požiadala študentov, aby im vytvorili úplne nezávislý pohľad na nový sedan Alfa Romeo. Počas tvorby konceptu so študentmi o koncepte diskutovali.

Zatiaľ máme k dispozícii len jeden obrázok nového konceptu. Viac materiálu budeme mať pravdepodobne až počas autosalónu v Ženeve. Na prvý pohľad však ide o vydarený koncept.

Koncept Gloria je po dizajnovej stránke veľmi dobrý. Uvidíme či zapadne prachom, alebo z neho bude aj skutočné auto.

Novinka by mala v sebe odrážať niekoľko historických modelov a ich dizajnových prvkov. Faktom ostáva, že koncept je výborne tvarovaný. Namiesto predných svetlometov má pásik LED diód. Dizajnéri zachovali štandardnú trojuholníkovú mriežku chladiča. Keďže však ide o úplne neohlásený a neočakávaný koncept, nevieme na čo sa pozeráme. Automobilka nezverejnila či ide o predobraz niektorej budúcej Alfy. Nevieme ani to či ide o budúce dizajnové smerovanie automobilky.

 

Máme však veľmi hmlisté info o motoroch. Podľa Alfy by pod kapotou mohol pristáť radový šesťvalec alebo dvojito prepĺňaný osemvalec. Výkony sú samozrejme tajné. Bližšie info automobilky zverejní pravdepodobne až na autosalóne v Ženeve, no fanúšikovia talianskeho dizajnu majú o jeden dôvod viac na výlet do Švajčiarska.

 

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj: Premiéra Alfy Romeo 4C bude v Ženeve. Odhalila sa však už teraz