Tím Lada Sport Lukoil prvýkrát testoval v kompletnej zostave so svojimi britskými pilotmi. Pre novú sezónu sa totiž k Jamesovi Thompsonovi pridá aj Rob Huff, majster sveta z roku 2012. Vyzerá to teda, že Lada to túto sezónu myslí naozaj vážne. Okrem nového jazdca by k prvým úspechom malo pomôcť aj auto, ktoré tím na túto sezónu výrazne zmenil.

Vyzerá to, že Lada chce v tejto sezóne s Robom Huffom siahnuť po lepších umiestneniach.

Lada Granta TC1 je podľa vyjadrenia šéfa tímu Viktora Šapovalova, oproti minuloročnej verzii, kompletne prerobená. Tím chce ťažiť z nového odladenia podvozku a Šapovalov dokonca tvrdí, že by im mal pomôcť aj kratší rázvor Granty oproti konkurentum. V Lade si od neho sľubujú lepšiu manévrovateľnosť. Pozadu nezostal ani motor, ktorý pripravila francúzska firma Oreca. Podľa dostupných informácii ide o prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 1,6 litra. Jeho výkon by sa mal pohybovať na úrovni 280 kW (380 k).

V tíme Lady sa tento rok predstaví aj šampión z roku 2012 Rob Huff.

Lada zatiaľ počas svojho pôsobenia vo WTCC nedosiahla veľmi presvedčivé výsledky. Vyzerá to však, že to chce ruský tím tento rok zmeniť. Podarí sa im s Robom Huffom za volantom novej Granty ohroziť Sébastiena Loeba a jeho Citroën C-Elysee? Jednoduchým orieškom nebude ani minuloročný víťaz šampionátu, Yvan Muller, za volantom druhého Citroënu. Navyše nezabúdajme, že sa v súboji o umiestnenia na špici štartového budú musieť Lady pobiť aj s Hondami Civic s Gabriele Tarquinim a Tiagom Monteirom. Aké reálne sú ambície Lady ukážu už prvé preteky 12-13.apríla v Marockom Marrákeši.