Ak sa nevenujete modernému umeniu (tak ako ani ja nie) o rakúskej maliarke a sochárke Cornelii Hagmann ste určite nepočuli. Jej obrazy prevažne zachytávajú zátišie, krajinu, sú plné zelene a kvetov. Cornelia má však aj druhú lásku - Ferrari. Tú v nej vzbudil medzičasom nebohý manžel Walter Hagmann - švajčiarsky biznisman a známy zberateľ Ferrari. Walter, žiaľ, umrel pred vyše rokom a doručenia veľkolepého darčeka pre svoju milovanú sa nedožil. Nie je žiadnou výnimkou, že na mašiny ako LaFerrari sa čaká aj viac než rok. Walter pre Corneliu objednal LaFerrari v ostrej červenej Rosso Corsa. The Ferrari Official Magazine urobil s prvou ženou, ktorá sa stala majiteľkou LaFerrari (spoločne s celou zbierkou dalších športiakov z Maranella v rámci dedičského konania) rozhovor. Popri fotení pre magazín vzniklo aj toto krátke video:

Cornelia tvrdí to, čo asi všetci. LaFerrari nie je auto, je to umelecké dielo. Dokážem naň doslova čumieť celé hodiny...

Všetkých 499 plánovaných kúskov (aj keď nie všetky sú už vyrobené) má svojich majiteľov. Cena tohto auta preto šialene rastie. Pred pár týždňami kúpil klient jeden exemplár v Nemecku za dvojnásobok pôvodnej ceny. Pôvodná cena je 1,5 milióna Euro. Len pre pripomenutie, Ferrari LaFerrari je doposiaľ naj naj naj športiak, aký taliani vyrobili. Je najdrahší, najvýkonnejší a najrýchlejší. 6,3 litrový motor V12 spolu s hybridným pohonom produkuje 963 koní a 900 Nm. Z nuly na stovku dokáže hypercar akcelerovať za menej než 3 sekundy a zrýchľuje až po 350 km/h.


zdroj: The Ferrari Magazine, autoblog.it