Prečo si kupovať Black Series, keď teraz môžete mať oveľa väčšiu raritu od AMG? Do aukcie na Goodwoodskom Festivale rýchlosti mieri unikátny kúsok, Mercedes CLK GTR Roadster z roku 1998. Auto, o ktorom snívajú mnohí fanúšikovia Mercedesu AMG. Roadster nie je veľmi odlišný od  špeciálu, ktorý jazdil vo FIA GT. Vtedajšie pravidlá vyžadovali, aby automobilky postavili aj cestnú verziu pretekárskeho auta. Mercedes vytvoril 26 CLK GTR homologovaných do cestnej premávky, z ktorých bolo 6 roadsterov. A jeden Mercedes CLK GTR Roadster budú dražiť v Goodwoode.

Raritný Mercedes CLK GTR Roadster mieri do aukcie

Mercedesov CLK GTR Roadster je na svete iba 6 a jeden z nich mieri do aukcie na Festivale rýchlosti v Goodwoode. Chcú za neho minimálne 1,9 milióna eur.

Auto skrýva pod čiernou kapotou kopu pretekárskych fajnovostí. Napríklad ručne postavený 6,9 litrový V12, ktorý ponúkne vyše 600 koní, k tomu 6-stupňová sekvenčná prevodovka, ktorá prenáša silu na zadné kolesá. Karbónové šasi, ohromné možnosti nastavenia podvozka, či karbónové brzdy dokážu ohúriť aj dnes, nieto ešte koncom 90-tych rokov. Ani interiér na tom nie je najhoršie, kožené sedadlá a palubná doska, klimatizácia, rádio, celkom dobré na takmer 20-ročný supercar. Bohužiaľ nevieme koľko má raritný roadster najazdených kilometrov, veľa to určite nebude. Dražbu začnú na 2,1 milióne dolárov (1,9 milióna eur), no je šanca, že Mercedes CLK GTR Roadster predajú za oveľa vyššiu sumu.

Mercedes CLK GTR mal už roku 1998 veci, ktoré ohúria aj dnes