Zovšadiaľ počúvame, že budúcnosť osobnej mobility je v plne elektrických autách. Máloktorá automobilka ešte nepredstavila vízie expanzie do odvetvia elektromobilov. Mercedes odhalil plány už v roku 2016 v Paríži. Pod označením EQ chce priniesť elektrické SUV, sedan a kompakt. Dnes však Nemci hovoria o tom, že expanziu zásadne urýchlia a rozšíria.

Najstaršia automobilka vyhlásila, že už v roku 2022 máme v ponuke čakať 10 plne elektrických modelov.

Prvé tri elektrické autá máme vidieť už o dva roky. Logicky na nich musí už Mercedes pracovať, lebo vývoj auta nie je záležitosťou roka, či dvoch. Najstaršia automobilka však vyhlásila, že už v roku 2022 máme v ponuke čakať 10 plne elektrických modelov. Ešte pred polrokom pritom hovorili predstavitelia značky o roku 2025. Mercedes tak zásadne urýchli hromadný nástup elektromobilov. Spolu s nimi budú v ponuke pribúdať autá s hybridným pohonom a klasické motory (bez pomoci elektromotorov), ako ich dnes poznáme, to budú mať už spočítané.

Prvým plne elektrickým Mercedesom bude SUV. Jeho príchod naznačil koncept EQ z parížskeho autosalónu 2016.

„Chceme utvárať hlbokú transformáciu automobilového priemyslu z popredia. Ďalšie fundamentálne zmeny budú pre Daimler potrebné, aby zostal úspešným,“ vyhlásil člen predstavenstva Daimleru, Manfred Bischoff. Na mysli má pritom smerovanie celého odvetvia k elektromobilom a autonómnej jazde.

 

Nástup elektrifikovaných áut urýchlila kauza Dieselgate. Práve tá poukázala v očiach verejnosti na to, že naftové motory majú v reálnom svete omnoho vyššie emisie, než udávajú testy. Aj preto sa Európska únia poponáhľala so zavedením nového meracieho cyklu WLTP. Ten nenecháva toľko priestoru pre „manipulácie“ a autá budú musieť byť úsporné aj v reálnom svete. Jediná cesta, ako sa to dá dosiahnuť, je pomocou hybridov alebo elektromobilov.

 

Zdroj: autonews