Je zvláštne, že hlavný program značky Audi v motoršporte nie je ten najrýchlejší. Monopost Formuly-E by na trati ďaleko za sebou nechalo Audi RS5 DTM , rovnako ako Audi R8 LMS.

Koniec po takmer 20 rokoch

To, o čom sa dlho špekulovalo, zastupiteľstvo Audi tento týždeň potvrdilo. Po takmer 20 rokoch sa v Ingolsadte rozhodli ukončiť neskutočne úspešné pôsobenie v kategórii LMP1. Audi doslova dominovalo svetu prototypov LMP1 od roku 2000. Prestížne preteky Le Mans vyhralo 13-krát! V roku 2012 a 2013 získali aj majstrovský titul WEC. Za Audi jazdilo množstvo hviezd, ako Tom Kristensen, Allan Mcnish, Frank Biela a Emanuele Pirro. Z novodobých hviezd spomeňme Andrého Lotterera, Lucasa di Grassiho, alebo Loica Duvala. Tento mimoriadne úspešný tím rozpustia do konca novembra. Je možné, že niektorí členovia tímu budú ešte dostávať výplatu aj budúci rok, kvôli zmluvným podmienkam. Vo svete superdrahých prototypov nejde o žiadne prekvapenie. Peugeot mal už pripravené nové auto na sezónu 2012, keď z čista-jasna prišlo oznámenie o ukončení pôsobenia v kategórii LMP1. Priorita číslo jeden pre 4 kruhy je teraz Formula E. Je takmer isté, že Audi si ide čistiť eko imidž pošpinený dieselgate.

Tento monopost bude pre Audi v najbližších rokoch klúčový.

Audi sa teraz sústredí na Formulu E, kde už podporuje tím ABT. Je to pochopiteľný krok. Audi vo vytrvalostných pretekoch dotiahlo dieselové a hybridné motory do dokonalosti a už sa nemá kam ďalej posunúť. Naopak, budúcnosť je elektrická a na to je ideálna Formula E. Toto prehodnotenie motoršportových plánov neovplyvní účinkovanie štyroch kruhov v DTM. Rovnako ako aj megaúspešný projekt Audi R8 LMS GT3 a pripravovaný model Audi RS3 TCR nebudú pociťovať žiadne zmeny. Rozhodnutie o účinkovaní v RallyCrosse nepadlo. Tu tento rok s Audi S1 EKS RX získal jazdec Mattias Ekström  titul. Pred tímom sú dva posledné preteky v kategórii LMP1. Súboje s Porsche sa stali za dva roky legendárne a máme už iba posledné dve šance vidieť, čo túto sezónu prinesú.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov