Dvorní fotografi z fotoHD.sk sa po celý deň dobre zabávali... :)

Dvorní fotografi z fotoHD.sk sa po celý deň dobre zabávali... :)

Východniarska slalomárska sezóna začala na 1. mája


1. zo 6. plánovaných podujatí AutoSlalom AUTOGLYM sa konalo prvého mája, pre tento druh aktivít na veľmi obľúbenom a vhodnom mieste, na letisku vo Svidníku. O preteky pod záštitou špičkovej autokozmetiky AUTOGLYM prejavilo záujem vyše 50 jazdcov. Tí sa zapísali na štartovnú listinu v tradičnej online predregistrácii v priebehu 7 dní pred pretekmi. Prvý máj tento rok vyšiel na utorok, ktorý sa automaticky stal štátnym sviatkom, ako sviatok práce. Napriek tomu sa niektorým jazdcom paradoxne práve pre prácu na preteky nepodarilo doraziť. Iným zas počas pretekov zlyhala technika a do pretekov nakoniec nastúpilo 48 pretekárov.

Čaje či Pirane na východze sú pri motoršporte vždy nebezpečné...

Čaje či Pirane na východze sú pri motoršporte vždy nebezpečné...

Priebeh celkom podľa plánu

Celé preteky sa niesli v mimoriadne uvoľnenej a priateľskej atmosfére, no organizátori s presnosťou na 15. min dodržali celodňový harmonogram. Samotné preteky AutoSlalom AUTOGLYM začali rozpravou jazdcov pred 9.30h, prvé autá štartovali na trať do tréningovej jazdy o 9.45 h. S rutinným spôsobom štartovania a priebehu pretekov, ktoré sa kompletne zaobišli bez mimoriadnych udalostí dokázali organizátori ponúknuť jazdcom aj bonusovú 5. jazdu. To znamená, že počas dňa semafor na štarte zelenou pustil na trať autá takmer 250 krát. Okrem toho sa do programu zmestila aj hodinová prestávka na obed a občerstvenie. Počas nej hlavný partner pretekov, špičková britská autokozmetika AUTOGLYM pripravila praktické ukážky správneho použitia jednotlivých najbežnejších produktov hobby triedy, teda výrobkov určených pre bežných používateľov.

Kým sa začnú preteky, vždy je čo fotiť.

Kým sa začnú preteky, vždy je čo fotiť.

Svidník - obľúbená slalomárska trať

Samotná trať na letisku je mimoriadne rýchla a jazdcami obľúbená. Na viacerých miestach sa na nej dá dosiahnuť viac než 100 km/h. Má len jeden pomalý zlom v strede, inak sa celá jazdí na II. a III. prevodovom stupni. Ukázalo sa, že vhodná pre malé aj veľké, ľahké aj ťažké autá. Celkovo určite patrí medzi 3 - 4 najrýchlejšie trate portfólia aktuálne 10 využívaných. Posúďte sami, ak dokážete zďaleka v nie priamom smere zajazdiť 1300 metrov za menej ako minútu, to hovorí za všetko.

To však vyčerpáva natoľko, že keď sa už jazdí, nemá kto cvakať :)

To však vyčerpáva natoľko, že keď sa už jazdí, nemá kto cvakať :)

Padol rekord trate


Minulý rok sa na tomto mieste konali dva samostatné preteky. Na prvom z nich tradičný slalomár z Bratislavy Michal Mydlo na Forde Focus RS II. generácie stanovil prvý rekord trate. Čas 0:58,668 na druhých pretekoch odolal, preto malo viacero jazdcov hneď na prvých pretekoch sezóny ambície tento čas prekonať. V poslednej štvrtej ostrej jazde sa to podarilo Zdenovi Gerbócovi zo Sniny, ktorý najlepší čas trate zlepšil vďaka skvelému Porsche Cayman R o 0,4 s. Prekvapivo však, napriek rekordu trate, Zdeno pre horšie výsledky v prvých troch jazdách nesiahol na prvé miesto v celkovom poradí, ani vo svojej triede S4 nad 2000 ccm. Pozrime sa, ako sa jednotlivcom darilo v kategóriách na prvých troch priečkach...