Peniaze, peniaze, peniaze...

Cez motokáry sa prepracoval k cestovným autám. Majstrovstvá Európy takmer vyhral a upútal veľkú pozornosť promotéra WTCC. Existoval plán Maťa dostať do TOVÁRENSKÉHO tímu Citroen, ktorý dominoval dlhé roky celému šampionátu. Krutá realita motoršportu však udrela a miesto Maťa sa do Citroenu usadil Ma Qing Hua. Ten do tímu doniesol 1,5 milióna €. Pre porovnanie, viete, koľko Maťo dostáva od našej vlády ročne? 1 500 €. Radosť reprezentovať Slovensko.

Po reči otca, ako budoval Maťovu kariéru a meno svojho syna, Maťo Homola ironicky podpichol: "Väčšina otcov je pyšná na svojich synov, iba ten môj je pyšný na svoju značku." :)
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Teraz sa však všetko mení. Na konci roka 2017 došlo k zlúčeniu dvoch najprestížnejších šampionátov cestovných vozidiel na svete, a to WTCC (Majstrovstvá sveta cestovných vozidiel) a TCR International Series (šampionát cestovných vozidiel). Vznikol nový seriál so štatútom svetového pohára – WTCR. Maťo mal už takmer podpísanú zmluvu s Hyundaiom na sezónu TCR International Series, ale po zlúčení šampionátov táto snaha vyšla navnivoč. Konečne sa na Maťa usmialo šťastie a dostáva sa na pomyselný vrchol cestovných vozidiel. WTCR bude mať slovenského pretekára... Peugeot a DG Sport Competition bude mať slovenského pretekára!

Talentovaný 23-ročný slovenský pretekár na margo tohto prelomového roka povedal: „Je neuveriteľné, aký veľký krok sa nám podaril. Sám neviem, či si už uvedomujem, že tento rok, kedy oslavujem 10 rokov v motoršporte, sme sa dostali do najvyššej ligy. Ako 13-ročný som prvýkrát sadol do motokáry v pretekoch Majstrovstiev Slovenska. Prešlo 10 rokov a je predo mnou sezóna doslova z ríše snov. Svetový pohár WTCR je to najviac, čo v kategórii pretekov cestovných automobilov existuje. Počet pretekárov je limitovaný na 26 a ja, z malej krajiny, akou je Slovensko, som sa tam dostal. Nešlo by to bez neskutočnej podpory, akú dostávam od rodiny a, samozrejme, od našich reklamných partnerov a v neposlednom rade aj od všetkých fanúšikov, ktorí mi držia palce.“ ​

Počkať, toto ste už asi niekde počuli. Áno, písali sme túto pomyslenú predpoveď už 1. marca. Takže rekapitulácia. Peugeotom podporovaný tím DG Sport Competition bude súťažiť v najkvalitnejšom šampionáte cestovných vozidiel a jeho hviezdou bude náš Maťo Homola. Ešte jedna pikoška na záver. Pri testovaní Peugeotu 308 TCR sa Maťo dostal aj na simulátor. Na ňom zajazdil čas iba o pár desatín pomalší ako oficiálny testovací pilot. A Maťo za tým sedel prvýkrát. :)