Coulthard posledné roky pretekal v nemeckom šampionáte cestovných vozov DTM, kde jazdil pre Mercedes od roku 2010. Dnes sa na Hockenheimringu išli posledné preteky sezóny, v ktorých sa rozhodovalo o titule. David sa však do boja o špičku nezapojil. V DTM sa mu počas troch sezón príliš nedarilo, jeho najlepším výsledkom bolo piate miesto. To však neznamená, že nebol kvalitný jazdec, DTM je totiž neuveriteľne vyrovnaná súťaž.

David Coulthard počas svojej kariéry vyhral 13 Grand Prix v tíme McLarenu. Svoje rozhodnutie odísť spoza pretekárskeho volantu odôvodnil "koncentrovaním sa na svoje mimookruhové aktivity a želaním tráviť viac času s rodinou". Jeho kariéra sa začala v roku 1989 vo Formule Ford 1600 výhrou Britského šampionátu. Potom nasledovalo víťazstvo v sérii Vauxhall Lotus a F3. Do F1 prišiel ako testovací jazdec Williamsu a po smrti Ayrtona Sennu dostal miesto v kokpite. Prvé víťazstvo prišlo v Portugalsku v roku 1995. V nasledujúcej sezóne prešiel k McLarenu, ktorému priniesol 12 víťazstiev. V 2005-tom začal jazdiť za Red Bull a z F1 odišiel v roku 2008. V tabuľkách F1 je štvrtým jazdcom s najvyšším počtom štartov - 246.

Po odchode z F1 jazdil ako už bolo spomenuté sériu DTM a spolukomentoval F1 pre britskú televíziu BBC. V tejto sezóne sa mu na bodovaných pozíciach podarilo dôjsť do cieľa iba dva krát, dnešné posledné preteky nedokončil po nevynútenom kontakte so súperom. Že výsledky v DTM teda nevyzerajú bohvieako dobre? Tak vedzte, že v poslednej kvalifikácii tejto sezóny sa do jednej sekundy vopchalo až 17 jazdcov... Povedal som že to je vyrovnaný šampionát. :)