Ferrari F2012 (663) Formula 1 stojí vedľa Ferrari FF

Ferrari F2012 (663) Formula 1 stojí vedľa Ferrari FF

Podľa slov ľudí z Ferrari je tento už v poradí 58. F1 monopost Ferrari prepracovaný po úplne každej stránke a nič sa neprenáša z predošlého roku. Základom bolo zníženie ťažiska čo vyústilo k inému zaveseniu kolies. Predná časť je podľa Ferrari "nie veľmi esteticky príťažlivá" ale údajne to zapríčinili nové pravidlá, ktoré požadujú zníženie prednej časti. Tá sa mimochodom ešte počas úvodných pretekov bude meniť. Zmenené bolo napríklad aj uloženie a vedenie výfukového traktu či kompletne nový management motora.

Zmenou prešli aj bočné partie monopostu alebo spodná zadná časť, ktorá je teraz ďaleko rovnejšia a to najmä vďaka novému obalu prevodovky. Zadné krídlo je veľmi podobné tomu z roku 2011 ale je kompletne prepracované a samozrejme, obsahuje aj DRS (drag reduction system).

Motor V8 o objeme 2398 ccm je evolúciou toho z minulej sezóny a mal by podľa plánov vydržať nasadenie v troch pretekoch (bez výmeny jeho častí). Jeho váha je približne 95kg a v monoposte je spriahnutý zo 7 st. prevodovkou (7+1 reverz). Zaujímavosťou je, že celé auto sa skladá z približne 6000 súčiastok. Ich dokonalá súhra môže byť podľa aktuálnych pravidiel F1 pred sezónou testovaná na okruhu maximálne 12 dní v jednoom kuse, takže si dokážete predstaviť, aká dokonalá príprava musí predchádzať výrobe jedného jediného monopostu.

Ferrari Pohár konštruktérov v sezóne 2011 nezískalo (skončilo tretie) ale aj tak pokračuje s nezmenenou jazdeckou dvojicou Fernando Alonso a Felipe Massa. Držíme palce pri krotení krokodíla na tratiach F1!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov