Ak ťa svrbia dlane a dokážeš tiež vyskladať tím s troma jazdcami, neváhaj a prídi tiež!
I. KartCup 2014 - trofeje

Na I. KartCup 2014 mnohí víťazi nezabudnú ani po rokoch vďaka originálnym trofejám.

KartCup láka aj zaujímavými cenami

Čo organizátori minulý rok párkrát vyskúšali sa túto sezónu stane pravidlom. Súčasťou každej rozpravy jazdcov pred pretekmi bude tombola. Do nej sa aj vďaka novým partnerom série darí zabezpečiť zaujímavé hodnotné ceny. Viacerí jazdci získali od MagicBoxu filmy na DVD, ďalší zas lístky do kina na premiéru horúcich nových titulov a jeden priamo od organizátora pretekov dokonca poukaz na 5 l motorového oleja FUCHS ľubovoľnej špecifikácie pre vlastné auto.

I. KartCup 2014 tombola

Súčasťou rozpravy jazdcov sa stala TOMBOLA v ktorej má každý rovnaké šance získať zaujímavé hodnotné ceny.

Kvalifikáciu vyhral tím HBRT s časom 48,981
 

Pre úplnosť informácie treba doplniť, že novoročné preteky sa jazdili v opačnom smere, ako backrace. Zástupcovia haly Kart1 tvrdia, a nie sú jediní, že toto je doposiaľ najťažšia a najnáročnejšia verzia trate akú tu kedy mali. Variant 4 je v hale postavený od konca decembra a zostať má do apríla 2014. Verejnosť však bežne nedostane možnosť jazdiť trate v protismere. Túto možnosť prinášajú práve kartingové série zdatnejším a vyjazdeným gokartistom. 1. miesto v letmom štarte v 10 minútovej kvalifikácii získal pre tím HBRT Atila Klaris, len o 0,002 sekundy pred jazdcom z tímu Go Baby Go. Tretie miesto získali baby z tímu Ladies. Dobrú konkurenciu na trati naznačoval fakt, že prvých 6 jazdcov kvalifikácie sa zmestilo do 0,5 s. Pre odôvodnené meškanie na preteky po prvýkrát do kvalifikácie nenastúpili všetky tímy. Chalani z ďalekej Žiliny, známi ako AUTOCROSS Pažický museli akceptovať štart z posledného miesta.

I. KartCup 2014

Súčasťou vyrovnanosti šancí na trati je dovažovanie jazdcov na 85 kg (ženy na 80 kg). Dodržiavanie hmotnosti organizátori prísne kontrolujú.

Go Baby Go tím dokáže za 2h najazdiť až 145 kôl
 

Letmý štart za safety károu pod oranžovým svetlami je pre KartCup bežná procedúra. Rešpektuje rôznu úroveň kvality jazdcov na trati. Tímy majú v sérii KartCup celkom voľnú stratégiu. Niektoré do prvého stintu volia najlepšieho, iní zas najpomalšieho jazdca. Roztiahnutie a rozbehnutie štartového poľa bez možnosti predbiehať dve kolá dáva čerstvým jazdcom za volantom malý priestor na adaptovanie sa do race režimu. Rovnako moment výmeny jazdcov na trati je plne v réžii tímu. Podmienkou je, aby každý z celkového trvania pretekov jazdil minimálne 30 minút.

 

Preteky sa rozbehli veľmi pekne. Od štartu viedol celé pole jeden z najstarších no zároveň jeden z najlepších jazdcov Tibor Gloznek. Napriek tomu, že za sebou mal majstra SR v indoor kartingu Tomáša Bizuba a vlastne celé štartovné pole s mnohými skvelými jazdcami, odolával veľmi slušne. Aj Tiborovi bolo iste zrejmé, že za ním sú na trati rýchlejší jazdci, no čím dlhšie ich udrží za sebou, tím lepšie vyhliadky dáva svojim kolegom z tímu HBRT. Darilo sa mu to celých 12 kôl, čo je slušné, lebo na to treba nervy zo železa. O dve kolá neskôr už prví jazdci dávali nováčikom na trati celé kolo. Práve tu vznikol prvý a v zásade jediný vážnejší incident, ktorý časť štartového poľa na moment zastavil. Jedna kára skončila v protismere a skúsený Adam Hedera po zrážke pre istotu a svoju bezpečnosť z motokáry vyskočil do bezpečia. Nikomu sa nič nestalo a preteky pokračovali ďalej. Na trati sa dalo odsledovať viacero krásnych a čistých predbiehacích manévrov. Pri prvom striedaní jazdcov urobila jazdkyňa tímu Ladies "prešľap" v podobe nezastavenia pri vjazde do depa. Týmto pre tím vyslúžila pokutu v podobe 10 s nútenej zastávky v depe. Samozrejme, s príchodom a odjazdom tento tento trest dovedna stojí tím cca 15 drahocenných sekúnd.

 

Vyrovnanosť tímov prvej päťky na trati dokumentuje najlepšie počet odjazdených kôl v pretekoch. Kým víťazní Go Baby Go dokázali ako jediní v priebehu dvoch hodín nakrúžiť 145 kôl, tímy od druhého až po piate miesto skončili zhodne v 144. kole. Novému tímu DK Racing Team, zloženému z jazdcov, ktorým je hala Kart1 Aréna dobre známa sa tiež darilo celkom slušne. Skončili síce na 6. mieste, no dokázali najazdiť 142 kôl.  

I. KartCup 2014
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Podrobnejšie informácie i registráciu do pretekov nájdeš na www.kartcup.sk
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Februárové preteky sú vo štvrtok 6-teho
 

Zdá sa, že záujem cezpoľných o tento seriál rastie. Už teraz sú do druhého kola sezóny nahlásené dva nové tímy. Jeden z nich dokonca z Dolného Kubína, čo je až neuveriteľné. Pre organizátorov a samotnú halu je pocta, že partia chalanov je ochotná cez pracovný týždeň cestovať 2x 260 kilometrov. No vítané sú, samozrejme, aj tímy z bližšieho okolia. Sériu KartCup charakterizuje v prvom rade dobrá nálada, férové hodnotenie situácií v pretekoch a milý ľudia, ktorí sa tu radi stretávajú. Ak ťa svrbia dlane a dokážeš tiež vyskladať tím s troma jazdcami, neváhaj a prídi tiež!