Prešov bude hostiť v poradí tretie kolo tohtoročnej edície ME v driftovaní. 7. ročník King Of Europe začal v srbskom Kragujevaci 6. až 8. mája a prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku zaznamenal práve Adam Kerenyi. Seriál sa v polovici mája presunul do Grécka, kde v druhom kole zvíťazil domáci jazdec Margaritis, keď v tesnom finále naňho nestačil Francúz Antony Ply. Ďalšie cenné body do hodnotenia sa budú teda zbierať v Prešove, kde na účastníkov ale aj návštevníkov a fanúšikov čaká niekoľko noviniek.


Predovšetkým nová súťaž tímov a hlavne nový spôsob hodnotenia prostredníctvom telemetrických GPS zariadení inštalovaných do všetkých súťažných automobilov. Práve Slovensko a Prešov bude historicky prvým miestom, kde sa tento spôsob hodnotenia a rozhodovania použije „naostro“ počas celej súťaže. Pre jazdcov sú atraktívne a zaujímavé avízované prize money. Víťaz si z Prešova odnesie 1000 €. Počas víkendu je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program – koncert skupiny Helenine Oči, populárne sexy car wash a drift taxi, spanilá jazda mestom Prešov, stunt shows, krásne playmates - to všetko zažijú diváci počas pretekov jednej z najprestížnejších drifterských súťažných sérií na svete - KW King of Europe Drift Series. Novinkou je tiež King of Europe UV &GLOW Mega Party, ktorá sa bude konať 1.7. (piatok) priamo v športovej hale za účasti špičky slovenských DJov ako aj Sama Bylett - a zo slávnej Ministry Of Sound (GB). Ani tu nebudú chýbať najkrajšie playmates, UV show a Playboy Bunnies.


Podrobnejšie info na www.koe.sk. Vstupenky na podujatie v sieti ticketportal.sk Záznam slovenských pretekov King of Europe 2011 bude vysielať stanica MOTORS TV do 50-tich krajín sveta. Tak teda – dovidenia v Prešove!