Ak väčšinu Slovákov správa pre navýšenú vzdialenosť do Orechovej Potône nepoteší, máme aj dobré správy. Prvý Autoslide na SlovakiaRingu bude už v lete. Každý návštevník posledného žarnovického Autoslide získa so vstupenkou až 50% zľavu na vstupné na toto podujatie na okruhu.

Z nápadu zorganizovať zaujímavú motoristickú šou sa podarilo vybudovať podujatie, ktoré presahuje región. Stalo sa jedným z najobľúbenejších motoristických podujatí u nás. Organizátor Peter Žák z agentúry MMI hovorí: "Svetové trendy v motoristickom športe ako i rozvoj Autoslidu ukazujú jeho potenciál do budúcnosti. Autoslide má nielen ambíciu, ale aj potenciál stať sa podujatím minimálne európskeho významu. Aby sa takým mohlo stať, potrebuje adekvátne podmienky a prostredie. Dlhodobé plány však musia byť zabezpečené dlhodobým partnerstvom s miestom konania. Miestom, kde sa podujatie organizuje a zároveň miestom, ktoré poskytne infraštruktúru a podmienky adekvátne dobe, v ktorej žijeme a podmienky spĺňajúce vzrastajúce nároky divákov, jazdcov ako i organizátorov na kultúrnosť prostredia, zázemia a kvality poskytovaných služieb. Veď za nemalé vstupné si diváci zaslúžia kultúrne prostredie."

Vzhľadom na situáciu, ktorá v ostatných týždňoch v súvislosti s aktivitou viacerých organizácií a jednotlivcov proti Autoslide v Žarnovici vznikla sa organizátori po 11 rokoch rozhodli k zmene miesta. Autoslide 2014 bude v Žarnovici poslednýkrát. Ďalší ročník bude Slovakiaringu. "Plánovaný presun miesta konania zo Žarnovice urýchlila situácia posledných týždňov ohľadom žarnovického štadióna. Na jedinom plochodrážnom štadióne na Slovensku súčasne koexistuje viacero športov. Jedným z hlavných je plochá dráha motocyklov, ktorá má ambíciu získať svetové podujatie do Žarnovice. Keďže v zimných a skorých jarných mesiacoch by chceli tento areál čím najlepšie pripraviť na sezónu, rozhodli sme sa nájsť nové miesto pre tradičné motoristické podujatie na Slovensku, ktorým Autoslide je." povedal hlavný organizátor Peter Žák z agentúry MMI.

V hektickej situácii, keď organizátori nemali istotu či Autoslide v Žarnovici bude vôbec možné v januári zorganizovať, vyšli im nezištne v ústrety predstavitelia Slovakiaringu. Boli ochotní už teraz v januári privítať "autosliďákov" v ich motoristickom areáli. Nakoniec sa však pre tento ročník podarilo všetko dotiahnuť tak, aby sa 11. ročník Autoslide 2014 uskutočnil v Žarnovici.
 

Presunom na Slovakiaring začne nová éra Autoslide. Areál Slovakiaringu ponúka divákom, ale aj jazdcom podstatne väčší komfort a zároveň umožňuje tvorcom trate podstatne viac možností. Plánuje sa divácky atraktívna trať s množstvom zaujímavých pasáží, kombináciu povrchov (asfalt, hlina) ako i divácky atraktívny skok. Pre divákov môže byť dobrou správou, že ceny vstupeniek zostanú nezmenené! Navyše každý, kto si kúpi vstupenku na Autoslide 2014 v Žarnovici, dostane pri príchode na podujatie automaticky zľavový kupón v hodnote až 50% na Autoslide na Slovakiaringu. Ďalšou dobrou správou je, že prvý Autoslide na Slovakiaringu bude už v letných mesiacoch, takže fanúšikovia budú mať možnosť zažiť atmosféru letného aj zimného Autoslidu v jednom roku. Veríme, že fanúšikovia Autoslidu si v januári naplno užijú ešte fantastickú atmosféru žarnovického oválu a zároveň veríme že zostanú rovnako verní aj podujatiu na novom mieste.

Aký máš na odchod Autoslide zo Žarnovice názor? Hlasuj