Vďaka kooperácii medzi RTVS a promotérom TCR Europe, spoločnosťou WSC Ltd, prišlo pre sezónu 2019 k nadviazaniu spolupráce, aká tu už roky nebola. Jej výsledkom je, že môžete v priamych prenosoch na obrazovkách Dvojky sledovať napínavé súboje jedného z najkrajších okruhových motoršportov súčasnosti.
 
Preteky seriálu TCR Europe však nebudú zastúpené len na obrazovkách Dvojky. Počas jedného pretekárskeho víkendu jazdcov očakávajú vždy dvoje preteky, z ktorých prvé budú vysielané na webovej stránke a Facebooku televízie RTVS a tie druhé už zachytíte v štandardnom režime a priamom prenose na Dvojke. Okrem toho sa fanúšikovia môžu tešiť aj na zákulisné informácie, keďže Maťo bude vďaka svojmu mediálnemu tímu v spojení priamo s moderátorom RTVS a divákom tak bude môcť poskytnúť aj informácie navyše. 

Maťo HOMOLA je pre rok 2019 zároveň ambasádor značky Hyundai na Slovensku. Logicky špeciálne modelov N a N line. Aj súkromne jazdí ostrejšie, športovejšie verzie značky Hyundai.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov


„Som veľmi rád, že došlo k dohode medzi promotérom TCR Europe a RTVS. Motoršportu sa na televíznych obrazovkách dáva veľmi málo priestoru a som rád, že práve „môj“ seriál je ten, ktorý budú môcť slovenskí fanúšikovia sledovať,“ neskrýva nadšenie Maťo. 
 
Matej Hajko, riaditeľ Sekcie športu RTVS na margo spolupráce povedal: „Sledovanie úspechov slovenských športovcov na medzinárodnej scéne je našou prioritou. Verím, že Maťo v našich prenosoch spraví priaznivcom motoristického športu na Slovensku počas tejto sezóny radosť.“
 
Ak sa vám teda budúci víkend nepodarí dostať sa na Hungaroring, ktorý je mimochodom najbližšie k Slovensku z celého kalendára TCR Europe, Maťo Homola vďaka RTVS príde priamo k vám domov. 
 

Kalendár TCR EUROPE 2019

27.-28.04.2019 – Hungaroring, Maďarsko
25.-26.05.2019 – Hockenheimring, Nemecko
08.-09.06.2019 – Circuit De Spa-Francorchamps, Belgicko
13.-14.07.2019 – Red Bull Ring, Rakúsko
03.-04.08.2019 – Motorsport Arena Oschersleben, Nemecko
21.-22.09.2019 – Circuit de Barcelona Catalunya, Španielsko
12.-13.10.2019 – Autodromo di Monza, Taliansko

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: Homola Motorsport