Účastníci cupu sa dajú rozdeliť do dvoch základných skupín. Pre tú prvú to je príležitosť ako začať s motoršportom - pravidlá umožňujú účasť od 15 rokov so súhlasom oboch rodičov. Čiže sa jedná o mladé talenty. V tej druhej skupine - mladej duchom - sú takzvaní gentlemanskí jazdci. Ľudia, ktorí zbožňujú motoršport, majú jasnú predstavu, čo sú ochotní mu obetovať po časovej i finančnej stránke. Pre obe skupiny je príznačná bojovnosť a nasadenie, s ktorými absolvovali všetkých 14 pretekov v rámci kalendára.

MX-5 Cup má za sebou druhú sezónu

MX-5 Cup je výborná príležitosť ako pretekať na okruhoch

Vzájomné súboje sa z pretekov na preteky stupňovali, nechýbali ani malé ťukance a všadeprítomné vzájomné hecovačky. No zároveň treba podotknúť, že celá sezóna sa niesla v kamarátskom duchu a v duchu fair play, za čo patrí všetkým zúčastneným veľká vďaka.

Tak ako sme spomínali, MX5 Cup bol vloženým podseriálom SOP. Séria je špecifická tým, že sa jedná o jednodňové podujatie v rámci pracovného týždňa, kde sa v jeden deň odohráva kompletný program: voľný tréning, 2x kvalifikácia a 2x preteky. Formát je veľmi obľúbený aj pre časovú nenáročnosť. Bežne sa v rámci zónových pretekov rovnaký objem realizuje počas 3 dní. Okrem toho sme jedno podujatie absolvovali v rámci Ceny Slovenska. Naše podujatie je zapísané v ročenke SAMŠ a víťaz MX-5 Cup je aj víťazom Slovenského pohára SAMŠ. V roku 2016 sa celkovo nášho cupu zúčastnilo 15 pretekárov. Medzi účastníkmi sme mali dve šikovné dievčatá, a troch juniorov.

Na začiatku sezóny v našom cupe reštartoval pretekársku kariéru aj Braňo Žák, ktorý žiaľ počas sezóny podľahol vážnej chorobe a preto sme posledné preteky šli na jeho počesť.

MX-5 Cup má za sebou druhú sezónu

V poli nie je núdza o predbiehanie

TOP 5 na konci sezóny bolo nasledovné:

1.    Lukáš Koník          176b
2.    Martin Hlavna     153b
3.    Samuel Moskál   137b
4.    Tibor Gloznek     128b
5.    Rastislav Szalay     96b

Kompletné informácie o pravidlách, výsledky, fotky a videá nájdete na stránke www.MX5cup.sk alebo www.okruhy.sk

V týchto dňoch už usilovne pripravujú sezónu 2017. Prídu malé zmeny v pravidlách. Už teraz môžeme prezradiť, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa pôjde  čo do okruhov identický kalendár. A najväčšou zmenou je zmena názvu série. V roku 2017 ponesie meno dlhoročného partnera – Inter Cars MX-5 Cup 2017. Tešíme sa na starých známych, ale aj nové tváre, ktoré tento projekt zaujme.

Zdroj: tlačová správa