TopSpeed.sk: Ahoj Miro, ty si vyhral súťaž ProCar-Motorsport hľadá pretekára. Ako si sa o súťaži dozvedel a čo ťa motivovalo prihlásiť sa?

Miroslav Gajdoš: Dozvedel som sa cez facebook. Jeden kamarát, s ktorým pretekáme v rFactor on-line lige onlineracing.eu pridal do našej skupiny túto súťaž. Neváhal som a okamžite som si kúpil poukaz. Študujem v Prahe, takže som sa musel vrátiť až do Košíc, potom do Liptovského Mikuláša, kde som šiel zajazdiť čas na motokárach. Ale podarilo sa, nečakal som to a som šťastný, že môžem byť tu.

Miroslav Gajdoš

Miro Gajdoš jazdí celú sezónu v Chevrolete Cruze Cup tímu ProCar-Motorsport

TopSpeed.sk: V prvých pretekoch si mal technické problémy, čiže Brno boli tvoje prvé skutočné preteky kde si aj naozaj pretekal. Ako sa ti páči prostredie Slovenského Okruhového Pohára a všeobecne okruhové pretekanie?

Miroslav Gajdoš: Je to super. Je tu super atmosféra. Celý kolotoč, má takú zvláštnu motoristickú atmosféru. Som rád,  že môžem byť toho súčasťou a som veľmi spokojný ako to tu prebieha. Aj konkurencia bola celkom dobrá, silná. Veľa áut bolo v štartovom poli. Až 26? Takže som veľmi spokojný.

TopSpeed.sk: Čo hovoríš na Chevrolet Cruze Cup? Ako sa ti s ním jazdí?

Miroslav Gajdoš: Brzdí neskutočne. Brzdí fakt o 50 m neskôr než ostatní, ale zato je trošku pomalší na rovinkách, takže sa musím poľom trošku viac prepracovať, kým im dokážem dostatočne ujsť, aby ma zase opäť na rovinke nepredbehli. Ale ináč super, zatáča skvele, brzdí skvele, no keby bol trošku silnejší, to by bolo úplne ideálne. Pre mňa ako začiatočníka je to úplne ideálne auto.

TopSpeed.sk: Hovoril si, že jazdíš v on-line lige onlineracing.eu. Vieš nám popísať rozdiel, aké to je keď sedíš doma s volantom za stolom a aké je to v reálnom aute?

Miroslav Gajdoš: Strašne som bol prekvapený, že pocit toho samotného, čo auto robí je takmer rovnaký, akurát na preťaženie som si musel dosť dlho zvykať, hlavne na brzdách. Zo začiatku mi je vždy trošku zle, ale po pár kolách si zvyknem. Takže to je asi ten najväčší rozdiel, preťaženie a to, že treba mať odvahu brzdiť neskoro, čo na internete netreba.

Miroslav Gajdoš

Miro Gajdoš získava prvé pretekárske skúsenosti v Slovenskom Okruhovom Pohári

TopSpeed.sk: Keď to nevyjde na trati, tak v lepšom prípade štrk a v horšom prípade kolízia.

Miroslav Gajdoš: Preto je to tak opačne, na internete najprv brzdíme neskoro a havarujeme, potom brzdíme skôr. Tu je to opačne, najprv brzdíme skoro a potom to postupne posúvame.

TopSpeed.sk: Toto bola možno tvoja prvá reálna skúsenosť s autom na slikoch. Hovorí sa, že sériové pneumatiky a sliky sú sto a jedno. Aký je tvoj pohľad?

Miroslav Gajdoš: Úplne! Keď sme ešte boli v súťaži desiati jazdci (druhé kolo súťaže ProCar-Motorsport hľadá pretekára, pozn. autora), tak nám obuli sériové pneumatiky. Ja som dovtedy v živote nepretekal, takže aj to mi bolo dosť, že auto dosť dobre zatáčalo, ale keď prezuli na sliky tak to bolo niečo úplne iné. Auto šlo, brzdilo skvele, zatáčalo oveľa lepšie. Je to naozaj rozdiel.

TopSpeed.sk: Súťaž si vyhral, teraz budeš jazdiť celú sezónu. Keby bola ďalšia podobná súťaž, napríklad od ProCar-Motorsport alebo niekoho iného, išiel by si do toho znova?

Miroslav Gajdoš: No jasné, však to je úplne skvelá príležitosť. Všetko mám dá sa povedať úplne zadarmo, iba tu prídem a jazdím. Je to super príležitosť toto skúsiť a zažiť. Takže hlásil by som sa znova.

Miroslav Gajdoš

Chevrolet Cruze Cup je ideálne auto pre začínajúceho pretekára

TopSpeed.sk: Plánuješ naďalej zostať iba v on-line lige, alebo časom keby  sa dalo, vrátiť sa naspäť na okruhy?

Miroslav Gajdoš: Keby sa dalo, tak sa rád vrátim na okruhy. Musím najprv doštudovať školu a potom by som sa tomu rád venoval. Nemusí to byť profesionálne, aspoň amatérsky, takto pre zábavu. Je to pasia, je to super.

TopSpeed.sk: Ďakujem ti pekne za rozhovor.

Miroslav Gajdoš: Ďakujem aj ja.

Miroslava Gajdoša spolu s tímom ProCar-Motorsport môžete stretnúť na najbližšom podujatí Slovenského Okruhového Pohára 29. mája 2014 na Slovakia Ringu.