Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Preteky KartCup môže jazdiť naozaj každý od 15 snáď až po cca 60 rokov. A veru v štartovom poli sú jazdci z oboch vekových kategórií. KartCup je rovnako vhodný aj pre dievčatá, či ženy. V nejednom tíme už viacero sezón jazdia aj devy, minulú sezónu dokonca vznikol špeciálny Ladies Team, ktorých členky skončili v celkovom hodnotení na skvelom 4. mieste (zo zisku 3. miesta ich pre rovnosť bodov v sezóne odsunulo menej pódiových umiestnení). Boli to zaujímavé a napäté boje až do posledných pretekov, v ktorých pre vybičovanie nervov a adrenalínu ponúka organizátor vo finále dvojnásobný počet bodov. A veru je o čo bojovať, po decembrovom finále získali prvé tri tímy okrem originálnych ručne robených motoršportových trofejí hodnotné ceny v celkovej hodnote vyše 2500 €. To vďaka partnerom ako CarZone, ESET, AZ-pneu.sk, SlovakiaRing...

Seriál KartCup má počas sezóny 12 pretekov, každý mesiac jedno. Do výsledného poradia na konci sezóny sa však nezapočítavajú 3 najslabšie výsledky. Tento veľmi dôležitý faktor vytvára pre jazdcov a ich tímy komfortný priestor pre absenciu (ochorenie, dovolenka, mimoriadna udalosť), alebo nepodarené preteky. Organizátor okrem toho mimoriadne pozorne sleduje férovosť bojov o pozície na trati a bez ohľadu na pozíciu tímu v priebežnej tabuľke volí rovnocenný prístup ku všetkým tímom. Aj preto má medzi jazdcami seriál KartCup veľkú obľubu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Vzhľadom na kapacitu trate a počet motokár môže do každých pretekov nastúpiť maximálne 15-16 tímov. V každom tíme bojojú o úspech traja jazdci, ktorí sa na trati musia pravidelne striedať. Seriál KartCup prináša viacero formátov. Dávnejšou klasikou boli tzv. vytrvalostné preteky kde v dvojhodinovke nastúpil na trať každý jazdec na ozaj vyčerpávajúcich 40 minút. Neskôr, pre väčšiu pestrosť pretekov dostal prednosť formát striedania jazdcov každých 20 minút. Takto sa každý pilot dostane na trať dvakrát. Najnovšie sa KartCup, pre ešte väčšiu atraktivitu, jazdí v rámci dvojhodiných pretekov v oboch smeroch trate po sebe. Nie je však vylúčené, že túto sezónu bude organizátor jednotlivé formáty striedať.

Do prvých pretekov sezóny nastúpilo na štart 13 tímov. Po voľnom tréningu nasledovala klasická rozprava jazdcov. V nej organizátor všetkými znova pripomenie najdôležitejšie body pravidiel KartCupu. To je dôležité jednak pre nováčikov, ale aj pre borcov, ktorí jazdia viacero sérií v mesiaci, aby sa im to neplietlo. Po 5 minútovej kvalifikácii nasledovala hodina pretekov v klasickom smere trate - tzv. truerace. Po dotankovaní a náhodnej výmene motokár nastúpili tímy do druhej 5 minútovej kvalifikácie v opačnom smere. Nasledovala hodinovka backrace. Výsledné poradie tímov v prvých pretekoch určili čiastkové výsledky oboch jázd. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

I. KartCup 2015 výsledky

I. miesto - GRT team
II. miesto - Go Baby Go
III. miesto - HBRT 
IV. miesto - Na hrane
V. miesto - RivalCar
VI. miesto - AST Presskam
VII. miesto - AXEL Racing
VIII. miesto - Ferratum Racing
IX. miesto - Ladies
X. miesto - ADE Performance
X. miesto - KartCup team
XII. miesto - Karting Arena team
XIII. miesto - SISU team


Ďalšie preteky II. KartCup 2015 sa konajú v Kart1 Aréna 26. februára od 18.30 h.

Podrobnejšie info na www.kartcup.sk