Počas tohto víkendu Slovákom svoje umenie predstaví najrýchlejší a najúspešnejši slovenský jazdec Štefan Rosina.

Počas tohto víkendu Slovákom svoje umenie predstaví najrýchlejší a najúspešnejši slovenský jazdec Štefan Rosina alias ŠTÓFI.

Okruhové preteky cestných áut a formúl sa tento víkend po prvýkrát v histórii SR pôjdu na plnohodnotnom okruhu. 33. ročník Ceny Slovenska prináša novinky, ktoré zaraďujú preteky medzi najatraktívnejšie motoristické podujatia roka. Po prvýkrát sa CSR uskutoční na novom, modernom pretekárskom okruhu - Slovakia Ring, ktorý patrí medzi najdlhšie cestné okruhy v Európe s dĺžkou 5,92 km.

Pripomeňme si základné technické parametre najdlhšej verzie okruhu:

dĺžka trate - 5 922 m
šírka trate - 12 m
šírka cieľovej roviny - 20 m
prevýšenie trate - 6 m
počet zákrut - 14
pravotočivé - 7
ľavotočivé - 7

Všetky preteky sa počas víkendu pôjdu v smere hodinových ručičiek.

Podrobnejšie informácie o Slovakia Ringu nájdete na www.slovakiaring.sk

Štefan Rosina túto sezónu jazdí na krásnom a ostrom Porsche 911 GT3 RSR, na Cene Slovenska však po prvýkrát vyskúša Mercedes CLK DTM

Štefan Rosina túto sezónu jazdí na krásnom a ostrom Porsche 911 GT3 RSR, na Cene Slovenska však po prvýkrát vyskúša Mercedes CLK DTM

Celkovo by malo počas víkendu Ceny SR na Slovakia Ringu štartovať až 157 pretekárov z 5 krajín!

Sily a nervy na trati si zmerajú aj niektoré známe mená, napríklad Štefan Rosina, Jirko Malchárek, Dick Kvetňanský, Tomáš Enge, Antonín Charouz, Jarek Janiš, Tomáš Kostka, legenda slovenského motoristického športu Marian Rajnoha alebo mladá talentovaná slovenská pretekárka Michaela Pešková, či obľúbený herec Tomáš Maštalír.

Z najsilnejších áut, ktoré budete môcť obdivovať, spomeňme Mercedes CLK DTM, Audi A4 DTM, Pagani Zonda, Ferrari F 430 GT3, Porsche 911 GT3 RSR a Audi TTR DTM. Tvárami podujatia sú legendárny rakúsky pretekár Karl Oppitzhauser a slovenský mladý jazdec Štefan Rosina. Všetko skutočne lákavé informácie. Organizátori podujatia preto pre divákov pripravili montované tribúny s celkovou kapacitou cca 8 000 divákov. Cez víkend sa na okruhu predstaví to najlepšie, čo automobilové preteky v rámci Zóny strednej Európy majú. Slovakia Ring bude dejiskom nie len pretekov MSR, ale aj podujatí, ako sú MČR, majstrovstvá Poľska ( Kia Cee´d - Lia Lotos Cup) a majstrovstvá Slovinska. Prvýkrát v histórii sa na Slovensku pôjdu aj preteky série EuroBoss, čo je samostatný seriál súkromných starších monopostov F1, F3000 a Champ Cars. V bohatom športovom programe nebudú chýbať ani merania síl cestných automobilov do 2000 ccm, nad 2000 ccm a do 1600 ccm, ako aj národná formula s objemom do 1 400 ccm.

Najrýchlejšia slovenka je Miška Pešková. Jazdí na božskom Ferrari F430 GT3 v tíme Men X.

Najrýchlejšia slovenka je Miška Pešková. Jazdí na božskom Ferrari F430 GT3 v tíme Men X.

Štefan Rosina, medzičasom nepochybne motoršportová hviezda medzinárodných rozmerov, tretí jazdec seriálu Porsche Mobil1 Supercup na tlačovke povedal: "Na okruhu som odjazdil asi 30 - 40 kôl. Hoci s ním ešte celkom nie som zžitý, na víkend sa veľmi teším. V Mercedese DTM som ešte nejazdil. Sám som zvedavý, ako sa mi bude dariť. Budem rád, keď na preteky príde čo najviac divákov, lebo verím, že ako ja, tak aj ostatní jazdci pripravia nevšedný zážitok. Ja osobne som väčšinu roka v zahraničí. Najbližší víkend dostanú našinci konečne šancu vidieť ma v akcii na domácom okruhu. Som veľmi rád, že ľudia na Slovensku dokázali urobiť také špičkové dielo. Teraz je na nás, aby sme na ňom predviedli špičkové výkony. Mojím cieľom je na pretekoch skončiť do III. miesta v celkovom hodnotení. Ak sa mi to podarí, budem spokojný. Mám vytvorené všetky podmienky. Budem jazdiť v špičkovom aute."

Viac o ŠTÓFIM hľadajte na www.stefan-rosina.com