ČO JE SWS?

Najväčšia motokárová séria na svete. V súčasnosti je v tejto sérií registrovaných 32500 jazdcov. Ročne sa pod hlavičkou SWS jazdí viac ako 3000 pretekov v 39 krajinách a na 5 kontinentoch.

O ČO SA V SWS BOJUJE?

Jazdec, ktorý nazbiera počas roka najviac bodov zo všetkých registrovaných pretekov SWS na Slovensku, postupuje na Svetové Finále Sodi World Series.

Sodi World Series

Na Svetovom Finále Sodi World Series Finále jazdia pretekári z rôznych kútov sveta

SÚ SWS PRETEKY  ROZDELENÉ DO KATEGÓRIÍ?

Preteky sú rozdelené do nasledovných kategórií.
SPRINT CUP - Jedná sa o šprint preteky individuálnych jazdcov. Minimálny vek jazdca je 15 rokov. Minimálna dĺžka pretekov je 10 minút. Do tohto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia.
ENDURANCE CUP - Jedná sa o vytrvalostné preteky teamov. Každý team musí mať minimálne 2 a maximálne 8 jazdcov. Je povolené, aby bol manažér teamu jeden z jazdcov. Minimálna dĺžka pretekov je 1 hodina (60 minút). Do tohto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia. Každý jazdec teamu, musí byť zaregistrovaný pred pretekmi ako člen daného teamu. Minimálny vek jazdca je 15 rokov.
JUNIOR CUP - Jedná sa o šprint preteky individuálnych jazdcov. Minimálny vek jazdca je 7 rokov a maximálny 14 rokov. Minimálna dĺžka pretekov je 8 minút. Do tohto času sa nezarátavajú voľné tréningy a kvalifikácia.

AKO SA STANEM JAZDCOM SWS?

Všetko, čo musíš urobiť, je bezplatne sa zaregistrovať do SWS na webe: http://www.sodiwseries.com/en/become-sws-driver.html
Po registrácii získaš svoj jedinečný DIN (Driver Identifikation Number) a s týmto DIN sa prihlasuješ na svoj profil a registruješ sa s ním do pretekov.

AKO SA REGISTRUJEM DO PRETEKOV SWS?

Po otvorení svojho profilu jazdca na stránke SWS je potrebné si vyhľadať preteky, ktorých sa chceš zúčastniť. Vyhľadávanie je rozdelené podľa trate, tvojej krajiny, sveta. Ak klikneš na výber podľa obľúbenej trate, zobrazia sa ti všetky preteky v Kart One Arena v aktuálnom mesiaci.  Preteky v nasledujúcom mesiaci si môžeš zobrazovať kliknutím na nasledujúci mesiac. Ak si vybrané preteky rozklikneš, zobrazia sa ti všetky informácie o pretekoch. Do pretekov sa registruješ zakliknutím PREREGISTER.  Toto tlačidlo sa zmení na zelené s textom „You are preregistered“ a si zaregistrovaný do vybraných pretekov. Odhlásiť sa z potvrdených pretekov môžeš opätovným stlačením toho istého tlačidla.

Sodi World Series

Na pretekoch SWS v Kart One Arene sa jazdí na špičkových motokárach Sodi

VIEM SI POZRIEŤ JAZDCOV, KTORÍ SÚ ZAREGISTROVANÍ DO PRETEKOV AKO JA?

Nie, svojich súperov nevidíš. Je to logické, aby si nemohol vyberať preteky, kde predpokladáš slabšiu konkurenciu a vyšší zisk bodov.

POTREBUJEM KOMBINÉZU NA PRETEKY SWS?

Ak to nie je priamo uvedené v popise pretekov na stránke SWS, tak NIE.

DOVAŽUJÚ SA PRETEKY SWS DODATOČNOU VÁHOU NA MOTOKÁRE?

Väčšina pretekov SWS usporiadaných v Kart One Arena bude dovážená dodatočnou váhou. Presné podmienky nájdeš v popise pretekov.

Zdroj: kartarena.sk