Skvelý hokejista Ľubo Višňovský na Ferrari 458 GT3 dnes nastúpil do krátkeho šprintu v kategórii D4 nad 2000 ccm. Žiaľ, v rýchlej pasáži po najrýchlejšej zákrute okruhu nezvládol auto, dostal šmyk, a silno čelne narazil do bariéry. Ferrari zdemoloval, no sám je úplne v poriadku.

Sklamany Štófi nemá na SlovakiaRingu šťastie. Štvrté preteky a štvrtý veľký problém!

Sklamany Štófi nemá na SlovakiaRingu šťastie. Štvrté preteky a štvrtý veľký problém!

Zástupcovia okruhu prostredníctvom oficiálneho profilu na Facebooku:  "Ľubo Višňovský na svojom Ferrari pri výjazde z druhej zákruty nezvládol riadenie a vo vysokej rýchlosti čelne narazil do bariéry. Našťastie vyviazol bez vážnejších zranení, preteky už však boli zrušené a program bude pokračovať inou súťažou," uvádza sa v správe a neskôr pripojili ďalšiu informáciu: "Je otrasený, ale v poriadku a ostáva povzbudzovať Štefana Rosinu."

Ľubo Višňovský, je oficiálne v poriadku, bez zranení a momentálne trávi čas v paddocku. Spolu s Tomášom Engem, ktorý si odpykáva dopingový dištanc, ostávajú na Slovakia Ringu, aby povzbudili Rosinu a držali mu palce pri jazde na novom vozidle.


V sobotu sa udiali na okruhu aj ďalšie nehody, pričom pri jednej z nich sa 69-ročný Marián Rajnoha, nositeľ ocenenia pretekár 20. storočia na Slovensku po 3 kotrmelcoch prevrátil s vozidlom na strechu a utrpel pri tom vážne poranenie chrbtice. Na mieste nehody museli zasahovať leteckí záchranári.

foto: Autosportfoto.sk