Nové auto pre novú sezónu - Porsche 911 GT3 Cup typ 991

Nové auto pre novú sezónu - Porsche 911 GT3 Cup typ 991

Štófi bude už čoskoro zoči-voči Sébastienovi Loebovi a ďalším borcom...

Návrat do Porsche SupercupPredošlý víkend sa Štefan vrátil z testovania prestížneho seriálu Porsche Supercup v Barcelone, ktoré sa jazdí pri pretekoch Formuly 1. Tu absolvoval 5 sezón a vybudoval si meno šikovného jazdca, čo ho napokon posunulo na pozíciu továrenského pretekára Lamborghini. V najznámejšom seriáli značky Porsche ho uvidíme hneď v úvodných pretekoch na katalánskom okruhu pri Barcelone. Podujatie sa jazdí v rámci Veľkej ceny Španielska Formuly 1. Reprezentovať bude svoj “starý” tím Lechner Racing.


“Keď som nové pohárové-cupové Porsche uvidel na fotkách, hneď sa mi zapáčilo. Toto auto je odvodené od nového typu 991. Oproti starej “cupovke” je na nej vidieť obrovský kus vývoja. Sekvenčnú prevodovku bola nahradili pádlami pod volantom, motor má o 15 k viac. Chcel by som poďakovať Walterovi Lechnerovi, ktorý mi umožnil medzi prvými auto vyskúšať, nakoľko sa s ním bude jazdiť len Porsche Supercup. Určite nepôjdem celú sezónu, to už nie je pre mňa priorita. Konkurencia na trati sa zišla ako vždy veľmi náročná. Myslím si, že táto séria patrí naozaj k tým najťažším na svete. Nakoľko som v Porsche dlho nesedel, mal som sa stále čomu priúčať,” zhodnotil svoj nedávny test a pôsobenie v Porsche Supercupe mladý pretekár.

Štófi so svojim otcom Štefanom Rosinom.

Štófi so svojim otcom Štefanom Rosinom.

Ďalšie série?


Rosinovo ďalšie pôsobenie na svetových pretekárskych okruhoch záleží od viacero okolností. Na SlovakiaRingu ho určite uvidíme vo FIA GT Series a na tradičnej Veľkej cene Slovenskej republiky pretekoch cestných automobilov na okruhu. Spolu s ním veríme, že ho zažijeme opäť v slávnom seriáli ADAC GT Masters, ktorý sa v septembri pôjde aj na SlovakiaRingu.


Koniec dobrý...
Pre Štefana to má byť jeho posledná sezóna za pretekárskym volantom. Prečo? Má dve vysoké školy a povinnosti siahajúce za vášeň k motoršportu. Chce to ešte dôstojnú rozlúčku a prilba poputuje na klinec. Bude to Štefanova posledná sezóna? Zdá sa, že áno. Verme, že nie...

Štófi pozná veľa ľudí a veľa ľudí pozná jeho. Tu s hokejistom Ľubomírom Višnovským.

Štófi pozná veľa ľudí a veľa ľudí pozná jeho. Tu s hokejistom Ľubomírom Višnovským.