Nissan odhalil nový koncept s názvom BladeGlider. Na tom by nebolo nič zvláštne. Koncept má však iný tvar, na aký sme zvyknutí. Výrobca sa pri jeho tvorbe nechal inšpirovať typom Deltawing. Interiér novinky je trojmiestny. Dizajn je celkom fajn, ale len z niektorých uhlov. Čo je však ešte šokujúcejšie ako klinovitý tvar tohto auta je fakt, že Nissan chce koncept pretaviť do sériovej podoby.

Zo zadnej strany vyzerá BladeGlider dobre. O predku sa to už povedať nedá.

Dizajn auta má svoje opodstatnenie. V prednej časti je koncept široký len 1 meter. Smerom dozadu rozmer narastá až na 1,8 metra. Tieto netradičné proporcie majú zlepšovať aerodynamiku a ovládateľnosť.

 

Na rozdiel od Deltawingu má BladeGlider trojmiestny interiér. V strede sedí vodič. Po jeho stranách smerom dozadu sú usadení dvaja pasažieri.

 

BladeGlider nie je len dizajnové cvičenie. Nissan ho chce mať vo svojej ponuke. Otázkou je, kedy sa mu to podarí. Myslím, že je to ešte otázka rokov.

Predné pneumatiky BladeGlidera majú šírku len 10 cm. Aj napriek tomu by nemali mať problémy ani s jazdou rýchlosťou takmer 200 km/h. Dizajn zadnej časti údajne vytvára veľkú porciu prítlačnej sily.

 

Ďalšie informácie o novom Nissanu sú veľmi strohé. Na konštrukciu podvozka boli použité uhlíkové vlákna. Karoséria je z plastu vystuženého karbónom (CFRP). O pohon sa postarajú elektromotory, no jazdné výkony nie sú známe. Koncept Nissan BladeGlider bude mať premiéru na autosalóne v Tokiu, ktorý otvára svoje brány už 19. novembra.

 

Zdroj: carscoops.com

Prečítajte si aj:  Pozrite si Nissan DeltaWing alias Batmobil v akcií