Vysokooktánové palivo MOL Racing Fuel 102+ prináša Slovnaft aj na slovenský trh. Vyvinuli ho pre náročných spotrebiteľov pretekárskeho benzínu.

"MOL Racing Fuel 102+ odporúčame pre klasické atmosférické motory, ale aj pre preplňované motory s turbodúchadlom," uvádza Slovnaft v oficiálnom materiáli spolu s ďalšími parametrami: oktánové číslo RON: 102,7 - 103,1; motorové oktánové číslo: 92,5; obsah kyslíka 3,5 %.

Palivo získate lacnejšie, ak máte vernostnú kartu Slovnaft Move. Zľava 5 centov sa uplatňuje za každý natankovaný liter a platí do konca októbra 2023.

Nie je dostupný všade

Benzín Racing fuel 102+ natankujete na vybraných čerpacích staniciach Slovnaft: v Bratislave na Bajkalskej (3 veže), v Brezne "Pod Baniskom", v Michalovciach na Močarianskej v smere do mesta, v Košiciach na Triede SNP 23. Pribudnúť má aj v Šamoríne na Bratislavskej.

Aké sú výhody benzínu Racing Fuel 102+? Pretekárske palivo Racing Fuel 102+ bolo vyvinuté s cieľom splniť požiadavky v oblasti motoršportu. V porovnaní s prémiovými palivami, bežne dostupnými na čerpacích staniciach, má novinka vynikať energetickou účinnosťou a ešte vyšším oktánovým číslom.

Palivo si teda určite môžete vyskúšať, no bežní motoristi citliví na cenu môžu s pokojným svedomím zostať aj pri tankovaní klasického benzínu.

Mimochodom, na stojane je tento špeciálny pretekársky benzín označený E10, a to z dôvodu vyššieho obsahu kyslíka. Ako upozorňuje aj samotný Slovnaft, toto palivo neobsahuje biozložku v podobe bioetanolu.

Zdroj: Slovnaft / foto: cz.depositphotos.com