Požiar zachvátil niekoľko kusov 911 GT3.

Ako sa pôvodne predpokladalo, samotný problém spočíval priamo v 3,8 litrovom plochom šesťvalci. Automobilka problém identifikovala a vyriešila. Výroba upravených motorov štartuje 22. apríla. Na cesty sa teda už nedostane žiadny kus s chybným agregátom. Obávať sa však nemusia ani 785 nešťastní majitelia 911 GT3. Porsche im zadarmo vymení celý blok motora. Ako ospravedlnenie za to, že svoje auto nemohli používať, dostanú rok záruky navyše. Všetky 911 by mali byť v poriadku už do príchodu leta. Hlavným problémom danej pohonnej jednotky bolo možné uvoľňovanie ojnice.

Majitelia 911 GT3 májú konečne dôvod na úsmev. Potom, ako im zobrali ich nové horľavé autá, dostanú ich späť opravené, s certifikátom a predĺženou zárukou.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Porsche síce problém identifikovalo a v dohľadnej dobe ho vyrieši, no dotknuté 911 GT3 však touto kauzou môžu utrpieť. Ich následná predajná cena môže byť nižšia. Automobilka sa snaží svojim zákazníkom eliminovať aj stratu hodnoty. Všetkým, ktorí nechajú svoje autá opraviť vystaví certifikát. Dokument bude následne slúžiť ako doklad. Vďaka nemu bude jasné, že tejto 911 požiar už nehrozí.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Od novembra bude ESC prítomné vo všetkých nových autách!