Dlho sa o ňom hovorilo, videli sme niekoľko jeho konceptov a padli aj prísľuby o sériovej podobe. A konečne je tu – Dacia Duster Pick-up prichádza. Dokonca oficiálne, s posvätením fabriky. Ide totiž o produkt vznikajúci v kooperácii s rumunskou spoločnosťou Romturingia. Tá nový Duster Pick-up najskôr predstavila vo forme konceptu a keďže záujem verejnosti prekročil všetky očakávania, začala spolupráca s automobilkou Dacia na hlbšej úrovni. Neriešil sa len samotný vývoj sériovej verzie, ale aj logistika, verzie, náhradné dielce, výrobné kapacity a pod. Výsledkom snaženia je auto, ktoré vidíte na prvých oficiálnych fotografiách. Sériová Dacia Duster Pick-up je realitou.

Vychladnite, zatiaľ len pre Rumunov

Obmedzené výrobné kapacity znamenajú, že auto bude zatiaľ k dispozícii len na domácom rumunskom trhu, neznamená to však, že ide o nejakú na kolene zbúchanú verziu, ktorá by neprešla homologizačnými skúškami a je odsúdená do pozície rumunskej tuningovej hviezdy. Samotná automobilka skúma možnosti zvýšenia výrobných kapacít, všetko však údajne závisí od veľkosti dopytu a predajného potenciálu na jednotlivých trhoch. Pick-upom európske trhy skrátka neprajú, práve preto sa odtiaľto pred časom bez náhrady stiahol aj výborný Logan Pick-up. Nič skrátka nie je vylúčené, ale zatiaľ ani potvrdené.

Nosnosť Dustera Pick-up je oficiálne 500 kg.

Len v nafte a bielej farbe

Jednoduchšia logistika a maximalizácia výrobných kapacít stoja za rozhodnutím ponúkať Duster Pick-up len s bielym lakom, pohonom 4x4 a s naftovým štvorvalcom 1.5 dCi (85 kW/260 Nm). V kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou s ním auto vykazuje normovanú spotrebu 4,9 l/100 km. V porovnaní s klasickým Dusterom je Pick-up o 19 mm kratší, ako však udáva výrobca, aj po maximálnom naložení má o 14 mm väčšiu svetlú výšku (224 mm). Mimochodom, na korbu auta môžete oficiálne naložiť 500 kg nákladu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov