V novom modeli Ford Fiesta ST je prvýkrát mechanický samosvor značky Quaife, ktorý zásadne zlepšuje priľnavosť kolies v zákrutách. Patentované pružiny s funkciou presmerovania momentu zaisťujú ostrejší prejazd zákrutami a pohotové reakcie pre pútavý pôžitok a zábavnú jazdu. Asistent rozbiehania, známy ako Launch Control, zaisťuje rovnomerne rýchle rozbiehanie z pokoja na trati. Vďaka nemu dokáže toto malé športové auto zrýchliť na stovku za 6,5 sekundy. Sprievodný prejav agresívneho naladenia aktívneho výfukového systému v režime Track srdce jazdca nesmierne poteší. Neveríte? Pozrite si nasledovné krátke video:

Motor EcoBoost s objemom 1,5 litra a výkonom 200 koní má unikátny a zvuk trojvalca. Dokonca má funkciu deaktivácie jedného valca, ktorá vraj zníži spotrebu o 11 %. Prvýkrát sú k dispozícii voliteľné režimy jazdy, ktoré umožňujú nastaviť motor, riadenie a podvozok do režimu Normal, Sport a Track. Voliteľné režimy jazdy umožňujú prepínať charakter nového modelu Fiesta ST od flexibilného hatchbacku na každý deň až po športové auto určené na okruhy, čo poteší nováčikov a odmení skúsených vodičov.

Vo výbave novej Ford Fiesta ST je aj technológia aktívneho výfukového ventilu, ktorý zosilňuje výnimočne vzrušujúci a prirodzene športový zvuk trojvalcového motora, voliteľná výbava vrátane komunikačného systému SYNC 3, špičkového audiosystému B&O PLAY a pomocník pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu, či systém rozpoznávania dopravných značiek.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov