„Výsledok hlasovania je jasný,“ hovorí prezident klubu Michael Haberland. Aj napriek dotáciám na kúpu elektrických vozidiel nemecký prieskum hovorí jasné „Áno“ spaľovaciemu motoru. Až 61,3 % respondentov nie je pripravených kúpiť elektromobil a spaľovací motor zostáva jasnou voľbou. 

Ktoré auto je teda najekologickejšie?

To, že elektromobily nie sú bez emisií, už iste viete. Tak potom ktorý typ pohonu považujú Nemci za najšetrnejší k životnému prostrediu? Jednoznačným favoritom je vodík, ktorý získal až 29 % hlasov prevažne mužov. Po ňom nasleduje benzínový motor s 18 %, za ktorý hlasovali prevažne ženy. Elektromobil obsadil až tretiu priečku so 14 % a za ním nasledoval hybrid 11 % hlasov. Moderné naftové motory považuje za najekologickejšie iba 8 % respondentov. 20 % opýtaných sa nad otázkou životné prostredie vs. automobil nezamýšľa a nevie posúdiť aký typ pohonu je najekologickejší.

Ochrana životného prostredia. Dôležitý faktor pri kúpe automobilu?

Väčšina opýtaných uvádza, že ochrana životného prostredia hrá dôležitú úlohu pri výbere nového automobilu. Avšak každý tretí opýtaný uviedol, že životné prostredie pri kúpe automobilu rieši len málo alebo vôbec.

Kúpa elektromobilu. Rozhoduje značka?

Atraktívny dizajn, dojazd, kvalita či technológie. Technologická Tesla alebo „tradičný nemec“? Na otázku, či je značka dôležitá pri kúpe automobilu, odpovedalo viac ako 60 % respondentov, že značka dôležitá nie je. 

Zdroj: www.focus.de

AKÝ TYP POHONU POVAŽUJETE ZA EKOLOGICKÝ VY?
 • Benzínový ( 19% )

   

 • elektrický ( 5% )

   

 • vodíkový ( 48% )

   

 • naftový ( 28% )

   

Odpovedalo 1280 ľudí