V luxusnej triede áut je tvrdá konkurencia. Značky si nič nedarujú a každú chvíľu prichádzajú s nejakou novinkou, ktorú konkurencia neponúka. Či už ide o lepšie svetlá, komfortný podvozok, lepšie sedadlá, kvalitný audiosystém alebo inú „vychytávku“. Vybrať tak najluxusnejšie auto je takmer nemožné. Avšak existuje súťaž „World Car Awards“, ktorá každoročne vyhodnotí v niekoľkých kategóriách víťazov, medzi nimi aj najluxusnejšie auto roka.

Najluxusnejším autom roka 2018 je nové Audi A8.

Sieť káblov v novom Audi A8.

A práve v tejto súťaži 82 členov poroty z 24 krajín sveta rozhodlo o víťazstve Audi A8 nad konkurenciou. Slávnostné udeľovanie cien sa uskutočnilo na autosalóne v New Yorku. Na druhom mieste skončilo Porsche Cayenne a na treťom Porsche Panamera. Finalistami boli ešte aj BMW 6 Gran Turismo a Lexus LS.

Pre Audi A8 rozhodli aj aspekty ako komfort, bezpečnosť cestujúcich, výkon pohonných jednotiek alebo pomer cena/výkon. Základná cena je pritom na úrovni 89 500 eur. Tá však asi nikdy nebude konečná, rozsiahla príplatková výbava ako laserové Matrix LED svetlá alebo masáž nôh ju môže vyhnať pri niektorých motorizáciách aj na dvojnásobok.

Zdroj foto: Audi

Či na porotu zavážila aj masáž nôh, to sa asi nedozvieme.