Kamal bol reálny koncept. Bez povšimnutia však zostarol.

Kamal bol reálny koncept. Zostarol však bez povšimnutia.

Spoločnosť vtedy nazvala svoj koncept Kamal. Ide o preklad arabského slova dokonalosť alebo súhra protikladov. Vtedajšia dokonalosť vznikla na platforme typu 159. No dnes to už žiadna súhra protikladov nie je. Alfa pravdepodobne nebude vychádzať z tohto zabudnutého konceptu.

Keďže Alfa Romeo je súčasťou koncernu Fiat a ten nedávno kúpil Chrysler, nemusíme dlho hádať, odkiaľ bude talianska značka čerpať inšpiráciu. Mechanické komponenty budú pochádzať z Dodgu Dart. Ruku k dielu priloží aj Jeep, ktorý na rovnakom základe pripraví novú generáciu typu Liberty.

Keďže SUV má prísť na trh už v roku 2015, Alfa by mala na ňom už v súčasnosti pracovať. Potvrdzuje to video, ktoré niekto natočil začiatkom tohto roka v Kalifornii.

Samotná výroba však bude prebiehať v poloprázdnych továrňach Fiatu v Taliansku. Pevne verím, že SUV dostane pravý taliansky dizajn. Keď sa však pozriem na Fiat Freemont, tak nie som si tým úplne istý.

Alfa Romeo chce svoje nové SUV dostať na trh už v roku 2015. Automobilka v minulom roku vyrobila len 100 000 kusov áut. A to je dosť málo. Nové SUV môže konečne otvoriť Alfe dvere na trh do USA. Návrat automobilky do tejto krajiny je už dlhšiu dobu na spadnutie, no zatiaľ k nemu nedošlo.

Zdroj: autoforum.cz

Prečítajte si aj: Vynikajúca správa! Alfa Romeo potvrdilo nový roadster

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov