Alfa Romeo GTV mal byť nástupca rovnomenného GTV. Mal to byť hybrid s viac ako 441 kW (600 k) a pohonom všetkých kolies. Alfa Romeo 8C mal byť superšport s motorom uprostred, viac ako 515 kW (700 k) a zrýchlením na 100ku pod 3 sekundy.

Avšak nič z toho nebude. Podľa zdroja totiž generálny riaditeľ FCA, Mike Manley, povedal, že portfólio značky sa nebude príliš rozrastať, dokonca príde k zníženiu kapitálu. Čiže slová, ktoré by nikto nečakal, obzvlášť nie po nedávnom spojení s koncernom PSA. Alebo práveže sme to mali očakávať?

Jedno je isté. Gulia aj Stelvio budú žiť ďalej. Giulietta to onedlho „zabalí“, tiež už nepatrí k najmladším. Zostáva ešte špecifický športiak 4C a na spadnutie je predstavenie malého crossoveru Tonale, ten by na trh mal prísť. Ďalšie rozširovanie ponuky je po týchto slovách naozaj na vážkach. Keď si k tomu pridáte slabé predaje dvoch hlavných ťahákov, teda Giulie aj Stelvia, ani sa nečudujem, že rozširovanie ponuky nie je práve v ekonomických očiach tých správnym pre FCA.

Zdroj: carthrottle