Čudné vlastnícke vzťahy nie sú vôbec ničím výnimočným. Volvo napríklad vlastnia Číňania.

Čudné vlastnícke vzťahy nie sú vôbec ničím výnimočným. Volvo napríklad vlastnia Číňania.

Zatiaľ nič nie je oficiálne. Fiat stále tvrdí, že Alfu oživí sám. Podľa aktuálneho plánu, Alfa Romeo predstaví v priebehu nasledujúcich troch rokov osem úplne nových typov a jeden zmodernizuje. Neviem ako vy, ja by som tomu rád veril, ale nedá sa. Fiat momentálne bojuje s americkými odbormi. Chce získať 100% podiel automobilky Chrysler.

Podľa kuloárnych informácii by Alfa skončila v rukách Audi. Táto značka má už pod sebou Lamborghini alebo Ducati. VW pred niekoľkými rokmi navyše kúpil štúdio Italdesign-Giugiaro, ktoré v minulosti stálo za vznikom typov Alfasud, Alfetta GTV, 159 alebo Brera.

Fiat pred pár rokmi určite nebol nadšený z toho, že značka ako Alfa Romeo má skončiť v nemeckých rukách. No postupom času mu možno neostane iná možnosť.
VW však určite Talianov neodstaví od tvorby dizajnu.

VW však určite Talianov neodstaví od tvorby dizajnu.

Obe zúčastnené strany na túto tému nechcú hovoriť. Otázkou je, čo by sa stalo s Alfou. Nemci by určite nechali talianov robiť to, čo im ide najlepšie a teda dizajn. Zvyšok by pravdepodobne musel prísť od VW. Alfa používa motory a podvozky Fiat, ktorý by sa ich v prospech VW určite nevzdal. Rovnako aj výroba by pravdepodobne ostala v Taliansku.

Audi rovnako poškuľuje po spoločnosti Magenti Marelli, ktorá v súčasnosti tiež patrí pod Fiat. Taliansky koncern navyše potrebuje približne 2 miliardy dolárov.

Do tohto príbehu ešte vstupuje aj Seat. Ak VW naozaj získa Alfu, koniec španielskej značky bude po dlhých rokoch spečatený.

Zdroj: auto.cz

Prečítajte si aj: Konečne! Sériová ozaj športová Alfa Romeo 4C