Na prvé SUV od automobilky Aston Martin čakajú priaznivci prestížnych áut s napätím, veď podľa prvých dostupných informácií pôjde o plnohodnotného člena „prvej ligy“ veľkých SUV. Viac ako na úžitkové vlastnosti sa pri návrhu modelu DBX Aston Martin zameral na výnimočnosť, prestíž a dynamické schopnosti auta. Už teraz je tak jasné, že zásluhou športovo naladeného podvozku a motora 4,0 V8 Biturbo naladeného na 404 kW (549 k) bude DBX jedným z najrýchlejších a dynamicky najschopnejších SUV na trhu. Skrátka tovar pre náročných, ktorí doteraz poškuľovali po Bentley Bentayga, Lamborghini Urus, či dokonca Rolls-Royce Cullinan. Až doteraz však fabrika mlčala o kabíne DBX. Pre klientov značky Aston Martin pritom ide o srdečnú záležitosť. Astony si totiž na výnimočnosti prostredia pre posádku vždy zakladali akosi viac než ostatní.

Aston Martin DBX sľubuje dynamiku a schopnosti, akú doteraz žiadne prestížne SUV neponúklo.

VIP salónik

Ešte pred svetovou premiérou nového SUV pustila automobilka Aston Martin do sveta prvú fotografiu jeho interiéru. Ten je, ako sa na prestížne auto sluší a patrí, plný jemnej kože, hliníka a drevených dekorácií. Samozrejmosťou by mala byť prvotriedna kvalita spracovania a zladené farebné kombinácie. Zaujímavé je, že Aston nenaskočil na módnu vlnu stojacich dotykových displejov trčiacich z palubnej dosky, ale ostal verný tradičnému poňatiu stredovej konzoly s plne integrovanou obrazovkou. Športový naturel DBX pritom aj v kabíne cítiť z každého detailu. Všimnite si napríklad typické športové sedadlá s integrovanými hlavovými opierkami.

Rovnakú mieru komfortu a luxusu si v DBX majú užívať všetci pasažieri bez rozdielu.

Aj pre deti

Aston uisťuje, že luxus môžu čakať aj zadní cestujúci. Rázvorom náprav DBX predbehne aj konkurenčný Bentley Bentayga, batožinový priestor má zasa ponúknuť základný objem 480 l. Podľa automobilky sa pri návrhu zadných miest sústredili aj na to, aby sa vzadu dobre sedelo aj deťom. Zdá sa, že minimálne marketingovo to má vedenie fabriky pri uvádzaní auta vymyslené veľmi dobre. Práve manželky bohatých klientov by totiž mohli DBX používať aj na rozvoz svojich detí. Na viac detailov z kabíny, vrátane kompletných technických informácií, sa teda môžeme tešiť 20. novembra 2019, kedy Aston Martin z auta strhne plachtu a svetu kompletne predvedie svoje prvé SUV v histórii automobilky.

Svetovú premiéru absolvuje DBX už 20. novembra 2019.