Auto je popri Ferrari FF, snáď jediným moderným Shooting Brake.

Aston Martin Virage Shooting Brake Zagato postavili na základe kupé Virage. Oproti pôvodnému kupé ale predĺžili strechu, ktorá sa nezvažuje tak prudko a vytvára dojem karosérie Shooting Brake. Na rozdiel od Mercedesov CLS a CLA je výtvor od Zagata pravým Shooting Brakom. To znamená, že má len jeden pár dverí. Karoséria Shooting Brake sa vyznačuje veľkým batožinovým priestorom. Od Astonu však veľkú dávku praktickosti nečakajte. Kufor má totiž malý vstupný otvor. Kto by chcel praktické auto, má mnoho iných možností. Toto auto je umelecké dielo a nie praktické kombi. Potvrdzuje to aj fakt, vyrobia jediný kus. Ten poputuje neznámemu európskemu zákazníkovi.

V karosárni vyrobia len jeden kus. Ten poputuje neznámemu európskemu zákazníkovi.

„Vzhľad je modernou interpretáciou dizajnových prvkov modelov Aston Martin V8 Vantage a Volante z 80. rokov.“ Použitie retro štýlu sa odzrkadlilo na ostrejších hranách automobilu.

O pohon auta sa stará rovnaký motor ako v sériovom Virage. Výkon 490 koní z 6,0 litrového vidlicového dvanásťvalca putuje na zadné kolesá. Celé auto stojí na rovnakej platforme ako model DB9. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Aston Martin Virage vo verzii Shooting Brake nie je prvým autom, ktoré pre nás pripravila karosáreň Zagato na oslavu 95. výročia založenia. V prvej polovici roka odhalili Lamborghini 5-95 Zagato.

Zdroj: seriouswheels.com